Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukáš Ticháček: Na tym etapie nie ma znaczenia, z kim się mierzymy

Lukáš Ticháček: Na tym etapie nie ma znaczenia, z kim się mierzymy

fot. Cezary Makarewicz

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle jako pierwsi, w najbliższy piątek, rozpoczną walkę o finał PlusLigi. - Teraz każdy mecz będzie najważniejszy. Nie ma miejsca na porażki, potknięcia - o rywalizacji mówił Lukáš Ticháček.

W weekend zagraliście nietypowe mecze, bo przeciwko kolegom z zespołu. I nie oszczędzaliście się, była spora rywalizacja…

Lukáš Ticháček: – Fajnie jest tak zagrać, że nie masz powtórzeń jak w treningu. Myślę, że to bardzo fajny pomysł, bo dla nas najważniejszy jest rytm grania, a te mecze pozwoliły nam na jego złapanie.

Przed wami najważniejszy miesiąc sezonu. Maksymalnie dziesięć meczów, o wszystko.– Teraz każdy mecz będzie najważniejszy. Nie ma miejsca na porażki, potknięcia. A za daleko do przodu nie ma też co patrzeć.

Teoretycznie jesteście chyba faworytem półfinałowej rywalizacji z ZAKSĄ. Startujecie z wyższej pozycji, wygraliście sezon zasadniczy. A do tego z tym rywalem nie gra wam się źle…

– Myślę, że na tym etapie nie ma znaczenia, z kim się mierzymy. A czy z ZAKSĄ nam się dobrze gra? Oby to potwierdził ten półfinał, który – mam nadzieję – będzie dla nas zwycięski.

Rywal nie ma znaczenia, ale ZAKSA w rundzie zasadniczej była na czwartym miejscu, teoretycznie więc jest najłatwiejszym rywalem, na jakiego mogliście trafić.

– Nie chciałbym porównywać potencjału pierwszej czwórki. Bo przecież ZAKSA wygrała ostatnio Puchar Polski i jak można teraz powiedzieć, że jest od kogoś słabsza, skoro pokonała i Skrę, i Jastrzębski Węgiel? Na każdego z tej pozostałej trójki trzeba uważać tak samo i z takim nastawieniem podjedziemy do rywalizacji z ZAKSĄ.

To, że ZAKSA zdobyła Puchar Polski może im dodać pewności w rywalizacji z wami?

Może tak być. Taki sukces na pewno może dodać im wiary w swoje umiejętności i może się okazać, że ZAKSA teraz będzie dużo silniejsza, ale ja wierzę w to, że my będziemy jeszcze lepsi i wygramy tę rywalizację.

* rozmawiał Marcin Lew
* więcej na sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved