Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Flavio Gulinelli: Chcemy wywalczyć ten awans

Flavio Gulinelli: Chcemy wywalczyć ten awans

fot. FIVB

Po braku wywalczenia przepustki na tegoroczne MŚ przed reprezentacją Słowacji kolejne cele. - Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy będzie szczególnie ważny - o ambicjach, perspektywie tworzenia zespołu i przyszłości mówi Flavio Gulinelli.

Jaka jest twoja misja na Słowacji? Przebolałeś już upadek twojego rosyjskiego klubu – Uralu Ulfa?

Flavio Gulinelli:Jestem smutny, że w takich okolicznościach musiałem zakończyć pracę w Rosji, ale z drugiej strony mam teraz więcej czasu i nowe możliwości w pracy z reprezentacją. Miałem okazję obserwować zawodników grających za granicą, ale też i na miejscu w słowackiej Ekstralidze czy też w Czechach. Zbliża się sezon reprezentacyjny i czas, kiedy będę musiał skompletować listę nazwisk. Rozpoczniemy od szerokiej kadry, następnie będziemy wybierać ten ostateczny skład, bo przed nami dwa nadrzędne cele, najpierw kwalifikacje do mistrzostw Europy, a następnie rozgrywki Ligi Światowej.

Przed tygodniem byłeś na turnieju finałowym Ligi Mistrzów w Ankarze. Spotkałeś się tam z Michalem Masnym, którego zabrakło w reprezentacji podczas styczniowych kwalifikacji do MŚ?-Tak, rozmawialiśmy po meczu o brąz, bo nie chciałem mu przeszkadzać w trakcie turnieju. Obiecał, że będzie do dyspozycji reprezentacji podczas turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy. Przygotowania z zespołem rozpocznie początkiem maja. Widziałem go w akcji w Ankarze i muszę przyznać, że oba mecze zagrał bardzo dobrze, więc z pewnością będzie mógł nam pomóc.

Byłeś też w Mitteldeutschlande, gdzie grał Berlín, zespół Tomáša Kmeťa. Rozmawiałeś z tym zawodnikiem po meczu. Co było tematem rozmowy?

– U Tomáša nie byliśmy po to, żeby zobaczyć jak gra, jego umiejętności są nam znane. Pojechaliśmy, aby porozmawiać o jego planach. Rozmowa przebiegała dobrze i uznaliśmy, że do końca tygodnia definitywnie wszystko ustalimy. Jestem optymistą i wierzę, że Tomáš będzie z nami podczas kwalifikacji do mistrzostw Europy.

Jak to będzie wyglądać latem? Czy dostępni będą również bardziej doświadczeni zawodnicy, taccy jak Kohút, Ogurčák, Skladaný, Sopko czy Ondrušek?

– Nie rozmawiałem jeszcze ze wszystkimi, ponieważ większość z nich koncentruje się teraz na końcówce sezonu w swoich klubach. Myślę jednak, że trzon zespołu będzie podobny do tego, jaki widzieliśmy w styczniu. Początkowo planujemy powołać około 16 zawodników i stopniowo będziemy wybierać ostatecznie nominowanych do gry w turnieju kwalifikacyjnym oraz podczas Ligi Światowej. Zamysł będzie taki, aby jak najlepiej przygotować się do kwalifikacji do ME wraz z drugim turniejem rozgrywanym w Grecji, później może przyjść czas na zmiany.

Priorytetem w sezonie będzie zakwalifikowanie się do mistrzostw Europy?

Wciąż czeka mnie rozmowa z prezesem federacji, ale jeżeli mówimy o wynikach, to turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy będzie szczególnie ważny, chcemy wywalczyć ten awans. W Lidze Światowej natomiast szansę gry otrzymają młodsi zawodnicy, ale tak jak wspomniałem, coś więcej na ten temat będę mógł powiedzieć po rozmowach z przedstawicielami federacji.

W powołaniach można się spodziewać niespodzianek? Zawodnicy grający w słowackiej Superlidze także mają szansę, aby znaleźć się w kadrze?

– Oczywiście, dlaczego nie? Dlatego też chcę osobiście zobaczyć mecze. Uraz Chrtianskiego, któremu oczywiście życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia, otworzył drogę nowym zawodnikom. Jeśli ktoś zaprezentuje się dobrze, taką szansę otrzyma. Mam na oku kilku młodych zawodników, np. Kriškę, Krajčoviča, Ondroviča i innych. Niespodzianki mogą sprawić także inni.

* rozmawiał Filip Hudec (svf.sk)

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved