Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Werblińska: Wygranie dwóch meczów było dla nas ważne

Anna Werblińska: Wygranie dwóch meczów było dla nas ważne

fot. chemik-police.info

Już tylko jedno zwycięstwo dzieli siatkarki Chemika Police od awansu do finału ORLEN Ligi. - Pojedziemy do Dąbrowy Górniczej w pełni zdeterminowane, nastawione na ciężką walkę - zapowiada kapitan Chemika Police, Anna Werblińska.

Siatkarki Chemika Police w rywalizacji z Tauronem Banimexem MKS-em Dąbrowa Górnicza prowadzą już 2:0. Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest i sztab szkoleniowy, i same zawodniczki. – Przede wszystkim gratuluję całemu mojemu zespołowi tych dwóch wygranych. Było to dla nas bardzo ważne, aby wygrać u siebie dwa spotkania i ze spokojną głową jechać do Dąbrowy Górniczej – mówiła na konferencji prasowej Anna Werblińska. Kapitan Chemika komplementowała także przeciwniczki. – Mecz mógł się podobać, dąbrowianki bardzo dobrze grały w obronie i ciężko było ulokować piłkę w boisku. Za to należą im się brawa. Cieszymy się, że w końcówkach mogłyśmy przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, bo wszystko się mogło zdarzyć – mówi. – Pojedziemy do Dąbrowy Górniczej w pełni zdeterminowane, nastawione na ciężką walkę – zapowiada kapitan Chemika Police.

Gratulacje dla zespołu z Polic za dwa zwycięstwa. My pokazaliśmy dwa różne oblicza. Wczoraj graliśmy dobrą siatkówkę i myślę, że mieliśmy duże szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy. W poniedziałek nasza dyspozycja nie była najlepsza, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach – powiedział z kolei Nicola Negro, szkoleniowiec dąbrowianek. Włoch jednak ciągle wierzy w swój zespół. – Po dłuższej przerwie mój zespół zaczął walczyć, co jest dobrym znakiem przed rywalizacją w Dąbrowie Górniczej – zakończył włoski szkoleniowiec. Bardziej doświadczony z włoskich trenerów Giuseppe Cuccarini chwalił swoje podopieczne. – Jestem bardzo zadowolony z tego, że wygraliśmy zarówno w niedzielę, jak i w poniedziałek. Jestem tym szczęśliwszy, że przeciwko nam każdy mówi, że zagrał dobry mecz. To jest dla mnie ważne, ponieważ to oznacza, że my także gramy dobrze, ponieważ wciąż wygrywamy. Zawsze przeciwnik mówi, że graliśmy dobrze, a to oznacza, że prezentujemy naprawdę dobrą siatkówkę – przyznaje trener Cuccarini. – Mam nadzieję, że tak będzie także i w przyszłości. Myślę, że zawodniczki zrobią wszystko, by grać dalej na takim poziomie – nie ukrywa trener Chemika Police.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved