Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrzej Niemczyk: Rewolucji nie będzie

Andrzej Niemczyk: Rewolucji nie będzie

fot. archiwum

- W kadrze narodowej nie zawsze grają najlepsi, ale ci, którzy najlepiej pasują do wizji trenera - przekonuje Andrzej Niemczyk, komentując spekulacje prasowe na temat powołań do kadry męskiej. - To zawsze jest połączenie umiejętności i charakteru - uważa.

Rewolucji nie będzie, bo Stephane musi się poruszać w dość zamkniętym gronie zawodników – tłumaczy „Super Expressowi” Andrzej Niemczyk.Skład tworzy się pod określony pomysł na grę. I podkreślam, że nie zawsze w kadrze grają najlepsi, ale ci, którzy do tego pomysłu najlepiej pasują. W takiej drużynie jak reprezentacja wszystkie trybiki muszą idealnie współpracować, to zawsze jest połączenie umiejętności i charakteru – dodaje twórca sukcesów „Złotek”, który ma już swoich faworytów do wyjściowego składu na mundial.

To są ci gracze, których ja bym widział w zespole – zastrzega. – Do szczytowej formy z najlepszych czasów wraca Paweł Zagumny i on powinien być w szóstce. Widziałbym w niej też Bartosza Kurka i Michała Winiarskiego, choć nie wiem, jak ze zdrowiem tego drugiego po urazie. W odwodzie jest jednak Michał Kubiak, który rozgrywa fantastyczny sezon w lidze. Jeśli utrzyma formę do mistrzostw świata, może być rewelacją mundialu. W ataku coraz mocniejsza jest pozycja Grzegorza Boćka, na środku mamy bogactwo wyboru, z Piotrem Nowakowskim i Grzegorzem Kosokiem na czele – analizuje Niemczyk.

Słynny szkoleniowiec nie zapomina o Wlazłym, który nie mógł się dogadać z poprzednim selekcjonerem Andreą Anastasim i miał wiele pretensji o organizację drużyny narodowej do PZPS-u. – To oczywiste, że gracz tej klasy powinien być w kadrze – nie ma wątpliwości Niemczyk. – To wspaniały atakujący z wielkim doświadczeniem, choć trzeba mieć na uwadze, że nie będzie się już rozwijał tak jak Bociek. Poza tym on musi bardzo chcieć być w zespole narodowym, a nie tylko chcieć. Na taki turniej jak mistrzostwa świata trzeba czekać z utęsknieniem.Więcej w serwisie gwizdek24.se.pl

źródło: gwizdek24.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved