Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz: Musimy wyciągnąć wnioski

Marcin Wojtowicz: Musimy wyciągnąć wnioski

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

Nie milkną echa porażki rzeszowskiego Developresu z Karpatami Krosno w piątym półfinałowym meczu play-off I ligi kobiet. - Musimy się wyciszyć po przegranym półfinale, musimy sobie z tym poradzić - powiedział trener rzeszowianek Marcin Wojtowicz.

Byliście trzy punkty od finału.

Marcin Wojtowicz: – Nie może być tak, że gdy zaczyna iść dobrze, zdobywamy kilka punktów z rzędu, w czwartym secie doprowadzamy do nerwowej końcówki i wtedy oddajemy za darmo punkty rywalom. Na 116 punktów, które zdobyły Karpaty, aż 62 były po naszych błędach. To nie do zaakceptowania.

Trzeba przyznać wprost – dziewczyny nie wytrzymały stawki tej rywalizacji. Presja rosła praktycznie z meczu na mecz. Po dobrym sezonie zasadniczym cele zostały zmienione.– Nie wiem, czy presja miała tutaj kluczowe znaczenie. Być może, ale te dziewczyny mają za sobą grę w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Grały na młodzieżowych mistrzostwach świata czy Europy. Rywalizowały o medale młodzieżowych mistrzostw Polski. Natomiast podczas pojedynków z Karpatami moje zawodniczki wykonywały na boisku rzeczy, o które bym ich nie podejrzewał.

Trzy sety na pięć spotkań to za mało, by zagrać w finale.

– Zgadza się. W czterech meczach wychodzimy w takim samym ustawieniu i nie przynosi to efektu. W ostatnim postanowiłem zmienić skład, ale zmiany nie miały przełożenia na grę i wynik. Prawdziwą różnicę pokazaliśmy w tych wspomnianych trzech setach czwartego meczu w Krośnie [Developres przegrywał 0:2, by wygrać 3:2 – przyp. red.]. To były jedyne partie, jakie rozegraliśmy na swoim poziomie, tak jak graliśmy w lidze w rundzie zasadniczej. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak wyciągnąć wnioski z tej porażki w półfinale.

Porażka boli, ale nie przekreśla szans na awans do ORLEN Ligi. Zostaje wam turniej barażowy.

– Na nim musimy się teraz skoncentrować. Problem w tym, że rozegrany on zostanie od dopiero w połowie maja i może się tak złożyć, że przez ten czas nie zagramy żadnego meczu. Ciężko bowiem będzie znaleźć rywala do gry, bo praktycznie wszystkie rozgrywki wkraczają w decydującą fazę. Grają tylko te drużyny, które o coś walczą. Trzeba będzie sobie jakoś z tym problemem poradzić. Na razie musimy się wyciszyć po przegranym półfinale.

Autor wywiadu: Tomasz Błażejowski
Cały artykuł w : Gazecie Wyborczej

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved