Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Karolina Filipowicz: Mamy jeszcze o co grać

Karolina Filipowicz: Mamy jeszcze o co grać

- Siatkówka taka jest, że ten, kto robi mniej błędów, wygrywa. My niestety zrobiłyśmy ich więcej i na dodatek seriami. To jest nasz duży problem - mówi rozgrywająca Developresu Rzeszów, Karolina Filipowicz, po przegranym półfinale z Karpatami.

Złość, smutek, rozczarowanie? Co czujesz?

Karolina Filipowicz:Na pewno złość, bo nie wykorzystałyśmy swoich szans, jak choćby w czwartym secie. Wyciągnęłyśmy wynik z 11:17 i w końcówce nie utrzymałyśmy tego. Piątego seta z kolei zaczęłyśmy od stanu 2:7 i trudno wtedy ruszyć z takiego wyniku.

Co zadecydowało o tej porażce? Nie wytrzymałyście stawki, napięcia? Teoretycznie to wy byłyście przecież faworytkami.

Tak się mówiło. A czy były nerwy? Oczywiście, przecież to piąty, decydujący mecz. Dziwne by było, gdyby tych nerwów nie było…

Ale przez nie pojawiło się sporo prostych, szkolnych błędów.

Siatkówka taka jest, że ten, kto robi mniej błędów, wygrywa. My niestety zrobiłyśmy ich więcej i na dodatek seriami. To jest nasz duży problem.

W finale I ligi zagrają Karpaty, ale dla was drzwi ORLEN Ligi nie są jeszcze zamknięte. Teraz musicie jednak czekać na turniej dodatkowy.

Mamy jeszcze swoją szansę, choć mogłybyśmy mieć je trzy: finał, baraż i turniej dodatkowy. A teraz zostaje tylko turniej. Będziemy musiały się dobrze do niego przygotować i tam wywalczyć awans.

Teraz jakiś reset głowy po tym ciężkim, przegranym półfinale?

Mamy kilka dni wolnego. Spotykamy się dopiero w czwartek rano na siłowni. Pewnie na popołudniowym treningu porozmawiamy na spokojnie o tym, bo teraz na gorąco trudno cokolwiek komentować. Mamy jeszcze o co grać.