Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Jarosław Kubiak: Nie zamierzamy być chłopcami do bicia

Jarosław Kubiak: Nie zamierzamy być chłopcami do bicia

fot. Tomasz Tadrała

- Nie należymy do faworytów, ale jedziemy do Bydgoszczy pokazać się z dobrej strony. Na pewno tanio skóry nie sprzedamy - mówi przed startem turnieju finałowego MPJ trener Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, Jarosław Kubiak.

Siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla będą jednym z uczestników turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów. Podopieczni trenera Kubiaka przez turniej półfinałowy w Bydgoszczy przeszli jak burza. Bez większych problemów ograli Metro Warszawa oraz AZS Politechnikę Świętokrzyską Effector Kielce. Jedynie gospodarze wyżej zawiesili im poprzeczkę, przegrywając dopiero po tie-breaku. – O ile ćwierćfinały nie stały na najwyższym poziomie, o tyle w półfinałach grały już drużyny prezentujące wysoki poziom. Jednak doświadczenie naszej drużyny oraz Chemika, który od lat gra w tym samym składzie, spowodowało, że właśnie te dwa zespoły zagrają w finałach – powiedział Jarosław Kubiak. – Ten sukces nie wziął się znikąd. To jest zespół, który w poprzednim roku zdobył srebrny medal w mistrzostwach Polski kadetów. Teraz ci chłopcy kontynuują swoją przygodę z siatkówką i ciągle się rozwijają. Gro z nich odniosło także sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – dodał szkoleniowiec Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Na awans do finałów szansę miała także druga ekipa Jastrzębskiego Węgla, jednak nie zdołała ona wyjść z półfinałowej „grupy śmierci”. Wprawdzie ograła Skrę Bełchatów, która była gospodarzem turnieju, ale porażki z Norwidem Częstochowa i AKS-em Resovią Rzeszów zamknęły jej drogę do czołowej ósemki. – Patrząc z punktu widzenia klubu, jest pewien niedosyt. Wydaje mi się, że ten zespół spokojnie powinien awansować do finałów, bo jest zespołem jeszcze bardziej doświadczonym niż my. W składzie ma zawodników, którzy poważnie myślą o zaistnieniu w seniorskiej siatkówce. Jego brak w finałach jest sporą niespodzianką – podkreślił Kubiak.

W turnieju finałowym przeciwnikami Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla będą – AKS Resovia Rzeszów, Volley Rybnik oraz AZS UWM Olsztyn. Wprawdzie podopiecznych trenera Kubiaka nie upatruje się w gronie kandydatów do złota, ale ich trener zapewnia, że na finały jadą walczyć o dobry wynik. – Na pewno nie należymy do faworytów, ale jedziemy do Bydgoszczy pokazać się z dobrej strony. Nie zamierzamy być chłopcami do bicia. Na pewno tanio skóry nie sprzedamy – zaznaczył Kubiak. – Na papierze wydaje się, że Resovia jest faworytem turnieju, a pozostałe zespoły prezentują podobny poziom. Ale nikogo nie można skreślać, bo wszystko się może zdarzyć – zakończył szkoleniowiec śląskich juniorów.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved