Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński: Świat się nie kończy

Bogdan Serwiński: Świat się nie kończy

fot. topvolley.ch

- Chcemy zająć piąte miejsce i będziemy o nie walczyć, bo daje ono przepustkę do europejskich pucharów. A my jesteśmy najbardziej utytułowaną polską drużyną w Europie i wciąż chcemy tam grać - zapewnia Bogdan Serwiński, trener zespołu z Muszyny.

Chyba nie tak miał wyglądać ćwierćfinał.

Bogdan Serwiński:Nadszedł dla nas trudny moment. Od siedmiu lat zdobywaliśmy medale, a teraz przyjdzie grać o miejsca 5-8. Trudno, ale trzeba oddać sprawiedliwość – Impel był lepszy. Z naszej strony była determinacja i ambicja, ale zabrakło akcji typowo siatkarskich. Teraz długo będę rozmyślał i powoli dochodził do siebie.

Czego zabrakło?Gdybyśmy tym zespołem pracowali dłużej, to byłoby lepiej. Mamy wiele młodych zawodniczek, na których spoczął duży ciężar. Ale trzeba im gorąco pogratulować. Pokazały się z dobrej strony i na pewno wyrosną na zdolne siatkarki. Będziemy mieli z nich kiedyś pociechę.

Zawodniczki przeżyły tę porażkę?

Polało się trochę łez, ale to naturalne. Po dotarciu do finału Pucharu Polski mieliśmy dużo wiary w siebie… Ale dziewczyny są ambitne i będą miały żądzę rewanżu, a to pozytywne cechy.

Po meczu padło kilka ostrych słów?

Krytyka z mojej strony byłaby nieuzasadniona. To są duże przeżycia. Jak się przegrywa, to w środku mocno szarpie. Taki wynik nie spływa jak woda po kaczce, ale gdybym na nie krzyczał, to byłoby to nie na miejscu.

Którego meczu najbardziej pan żałuje?

Drugi mógł potoczyć się inaczej. Gdyby udało się wygrać, mogłoby być inaczej.

Co teraz?

Świat się nie kończy, będziemy walczyć o piąte miejsce. Widzę analogię do sezonu 2005/2006, kiedy też wylądowaliśmy poza podium. Później przyszła piękna seria siedmiu lat w czołówce. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie. Najważniejsze, by dziewczyny nie załamały rąk i oczyściły głowy. I niech idą do przodu, a nie wracają wspomnieniami do nieudanych meczów. Chcemy zająć piąte miejsce i będziemy o nie walczyć, bo daje przepustkę do europejskich pucharów. A my jesteśmy najbardziej utytułowaną polską drużyną w Europie i wciąż chcemy tam grać.

Rozmawiał Łukasz Szpyrka – krakow.sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved