Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zariecze Odińcowo z Pucharem Challenge

Zariecze Odińcowo z Pucharem Challenge

W rewanżowym spotkaniu finału Pucharu Challenge siatkarki Zariecza Odincowo potrzebowały wygrać dwa sety. Besiktas Stambuł postawił trudne warunki, ale ostatecznie Rosjanki wygrały 3:1 i to one triumfowały w tych rozgrywkach.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. W końcu ton gry narzuciły siatkarki Zarzecza, które zbudowały pięciopunktową przewagę (17:12). Turczynki zdołały zmniejszyć straty w końcówce, ale zabrakło im już sił, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, 25:23 wygrały zawodniczki z Odincowa. Siatkarki Besiktasu odbudowały się w drugim secie, szybko objęły prowadzenie, które z każdą kolejną akcją powiększały (13:3). Przy wyniku 23:15 dla Turczynek wydawało się, że nic złego nie może się stać. Nic z tego, Rosjanki zaczęły grać mocną zagrywkę i ustawiać szczelny blok, dzięki czemu odrobiły większość strat (21:23). Ostatecznie 25:23 wygrał Besiktas.

W trzeciej partii od początku na nieznaczne prowadzenie wyszły Rosjanki, które nie mogły odskoczyć od rywalek na więcej niż 3 oczka, natomiast Besiktas tylko doprowadzał do remisu, nie potrafił wyjść na prowadzenie. Gospodynie grały dobrze blokiem, ale popełniały również dużo błędów, które wykorzystały siatkarki z Odincowa, wygrały 25:23 i już zdobyły puchar. Dlatego w czwartej odsłonie widowisko nie było już tak emocjonujące, z Turczynek uszło powietrze, a Rosjanki kontrolowały sytuację na boisku, szybko objęły prowadzenie, które utrzymały do końca. Ostatecznie wygrały 25:19. Natalia Małych w całym spotkaniu zdobyła 24 punkty (22 w ataku i 2 w bloku).

Besiktas Stambuł – Zariecze Odincowo 1:3
(23:25, 25:23, 22:25, 19:25)

Besiktas: Tumas (17), Eryüz (2), Koewa (13), Ilyasoglu (11), Nizetich (22), Babat (7), Ihtiyaroglu (libero) oraz Hanikoglu (5), Konar i Turkkan
Zariecze: Bawykina (17), Bukrjejewa (12), Małych (24), Kosianenko (1), Fetisowa (9), Merkułowa (8), Romanienko (libero) oraz Emelianowa, Dibrowa i Serebrjanikowa