Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Nie żyje Marek Kisiel, szef Śląskiego Związku Piłki Siatkowej

Nie żyje Marek Kisiel, szef Śląskiego Związku Piłki Siatkowej

fot. archiwum

Dzisiaj w nocy po długiej walce z chorobą zmarł Marek Kisiel, który przez ostatnią dekadę szefował Śląskiemu Związkowi Piłki Siatkowej. Był przyjacielem młodzieży. Kisiel w ostatniej kadencji zarządu PZPS-u piastował stanowisko przewodniczącego Wydziału ds. Młodzieży.

Marek Kisiel w środowisku siatkarskim był osobą doskonale znaną. Jeszcze jako trener prowadził reprezentację Polski kadetów, którzy już jako juniorzy sięgnęli po złoty medal mistrzostw Europy i świata. Przez lata szkoląc siatkarsko młodzież, pracował w rodzinnym Będzinie, zdobywając z miejscowym RKS-em Grodziec złoty medal mistrzostw Polski juniorów. W 2004 r. na stanowisku prezesa Śląskiego Związku Piłki Siatkowej zastąpił Witolda Grochowskiego, pełniąc funkcję przez kolejnych dziesięć lat.

Kisiel próbował też swoich sił w strukturach samorządowych. Był również wiceprezesem Federacji Sportu, a w ostatniej kadencji zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej był przewodniczącym Wydziału ds. Młodzieży. Przez młode siatkarki i siatkarzy, szczególnie z województwa śląskiego, był bardzo lubiany. Pracował też w komisji sportu dzieci i młodzieży Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu w Katowicach. Kisiel zmarł dzisiaj w nocy po długiej i nierównej walce z chorobą.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 02.04.2014 r. /środa/ o godz. 15.00 w Kościele Św. Trójcy w Będzinie, ul. Plebańska 2 /Wzgórze Zamkowe/.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved