Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Udany rewanż lubinian

I liga M: Udany rewanż lubinian

Siatkarze Cuprum Lubin zrewanżowali się Camperowi Wyszków za wczorajszą porażkę. Dziś podopieczni trenera Szabelskiego nie oddali przeciwnikom ani jednego seta. Obecnie w rywalizacji jest remis 1:1, a kolejne mecze odbędą się w Wyszkowie.

Niedzielne spotkanie szczególnie ważne było dla gospodarzy, bowiem ewentualna druga porażka we własnej hali znacznie skomplikowałaby im drogę do awansu do finału I ligi. Jednak Camper nie zamierzał ułatwiać zadania podopiecznym trenera Szabelskiego, a sobotni triumf na pewno dodał mu wiatru w żagle. Początek meczu był wyrównany. Wprawdzie jako pierwsi na niewielkie prowadzenie, po udanej kontrze Pawła Siezieniewskiego, wyszli miedziowi, ale chwilę później w ataku pomylił się Szymon Romać, przez co do pierwszej przerwy technicznej wynik oscylował wokół remisu. Po niej błąd popełnił Łukasz Kaczorowski, a dzięki temu gospodarze ponownie zaczęli uciekać rywalom (10:8). Jednak szybko sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Dobra gra drużyny prowadzonej przez trenera Sucha w bloku oraz mocne zbicie Pawła Pietkiewicza sprawiły, że to przyjezdni wysunęli się na prowadzenie (15:12). W kolejnych minutach gracze Cuprum nie potrafili znaleźć skutecznej recepty, by odrobić straty. W dodatku na blok przeciwników nadział się Łukasz Łapszyński, przez co sytuacja gospodarzy robiła się coraz trudniejsza. Jednak nie zamierzali oni składać broni, a seria udanych bloków pozwoliła im wrócić do gry. W końcówce mieliśmy do czynienia z festiwalem czap. Najpierw dzięki blokowi bliżej sukcesu w premierowej odsłonie byli przyjezdni (24:22), lecz tym samym elementem lubinianie najpierw odrobili straty, a następnie między innymi po asie serwisowym Petera Kaspera rozstrzygnęli tę część meczu na swoją korzyść (26:24).

Mimo niepowodzenia w pierwszym secie goście nie zamierzali odpuszczać. W drugiej partii ponownie rozgorzała zażarta walka pomiędzy oboma zespołami. Gospodarzom przytrafiło się kilka błędów, a dobra postawa Pietkiewicza zaowocowała tym, że na pierwszej przerwie technicznej nieco lepszy był Camper (8:6). Jednak taka sytuacja nie trwała zbyt długo, bowiem zbicie Kadziewicza spowodowało, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. Z biegiem czasu inicjatywę na boisku zaczęli przejmować gracze Cuprum. Udane zagranie Macieja Kordysza oraz zatrzymany atak Jakuba Urbanowicza spowodowały, że wyszkowianie tracili już trzy oczka do rywali (13:16). Niekorzystny wynik trener Such próbował ratować, posyłając do boju Sebastiana Wójcika, ale nie na wiele się to zdało, ponieważ goście popełniali zbyt dużo błędów, by liczyć na odrobienie strat. W końcówce niemal nie do zatrzymania był Kordysz, a dzięki temu brązowi medaliści I ligi z zeszłego sezonu pewnie triumfowali w drugiej partii 25:18.

Wprawdzie na początku trzeciego seta podopieczni trenera Sucha próbowali dobrać się do skóry lubinianom, ale Romać na spółkę z Kordyszem wyprowadzili gospodarzy na prowadzenie (6:4). Jednak tym razem wyszkowianie nie pozwolili przeciwnikom odskoczyć na znaczną odległość punktową, a po mocnym zbiciu Dariusza Szulika wynik ponownie zaczął oscylować wokół remisu. W dodatku przypomniał o sobie Kaczorowski, po atakach którego goście próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Lecz popełniali błędy, przez które co rusz na świetlnej tablicy pojawiał się remis. W kolejnych minutach punktowymi zagrywkami popisali się Romać i Kaczorowski, ale wciąż żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć od drugiej choćby na dwa punkty. Dopiero po drugiej przerwie technicznej serwisem przeciwników ustrzelił Wójcik, dzięki czemu Camper zyskał szansę na przedłużenie meczu. Jednak w kluczowych momentach podopieczni trenera Szabelskiego ratowali się blokiem, przez co wciąż mieli możliwość wygrania spotkania w trzech setach (20:20). W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Łapszyński, a czapa na Kaczorowskim przypieczętowała triumf miedziowych (25:22).

KS Cuprum Mundo Lubin – Camper Wyszków 3:0
(26:24, 25:18, 25:22)

stan rywalizacji play-off: 1:1

Cuprum: Romać, Boula, Kadziewicz, Michalski, Łapszyński, Siezieniewski, Kryś (libero) oraz Kordysz, Białecki i Kasper
Camper: Kaczorowski, Woroniecki, Świrydowicz, Główczyński, Rutecki, Pietkiewicz, Stańczak (libero) oraz Szulik, Zrajkowski, Wójcik i Urbanowicz