Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Bartosz Mariański: Jestem zadowolony z siebie, ale co z tego?

Bartosz Mariański: Jestem zadowolony z siebie, ale co z tego?

fot. archiwum

Olsztynianie grający w Młodej Lidze po porażce 1:3 z drużyną z Kędzierzyna-Koźla mają już małe szanse na znalezienie się w czołowej czwórce tych rozgrywek. Rozczarowany wynikiem jest Bartosz Mariański, który trenuje także z pierwszym zespołem.

Mecz z ZAKSĄ przegrany. Oprócz drugiego seta wasza gra nie wyglądała zbyt dobrze, bo mieliście spore problemy w przyjęciu i nie kończyliście ataków…

Bartosz Mariański: Wiedzieliśmy, co rywal potrafi. Byliśmy w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie dosłownie rozjechał nas zagrywką i wiedzieliśmy, co nas czeka u nas. Ale może nie w takim stopniu. Graliśmy u siebie i myśleliśmy, że pokażą nieco mniej na zagrywce. Niestety, przegraliśmy to starcie i raczej już żegnamy się z „wielką czwórką” Młodej Ligi.

W ostatnich czterech spotkaniach spisujesz się bardzo dobrze w przyjęciu. Twoja średnia to powyżej siedemdziesiąt procent pozytywnego i powyżej pięćdziesiąt perfekcyjnego przyjęcia. Jesteś zadowolony ze swojej dyspozycji, jaką obecnie prezentujesz?– Skoro jest siedemdziesiąt procent, to zawsze może być lepiej, może być nawet  sto procent. Jestem zadowolony ze swojej gry, ale co z tego, skoro zespół przegrywa? Wolałbym mieć te statystyki na poziomie 20-30% i wygrywać, walczyć o tę czwórkę. A tak niestety nie jest. Ale ogólnie jestem zadowolony.

A jak oceniasz ten sezon pod wodzą trenera Rejznera?

Na pewno trener Rejzner bardzo fajnie nas ustawił, bo rok temu zajęliśmy ostatnie miejsce, a teraz walczymy o czwórkę. Jest też dużo nowych zawodników, a są to chłopaki, którzy chcą grać i potrafią grać. Ta świeża krew sporo nam daje jako zespołowi.

Jak oceniasz swoją rolę? Ty, Piotr Łukasik i od niedawna Patryk Napiórkowski trenujecie z pierwszym zespołem.

Staramy się coś tam podpowiedzieć chłopakom młodszym, którzy dopiero wchodzą w siatkówkę, ale nie uważam się za mentora. Staramy się pogadać, coś podpowiedzieć chłopakom, bo z pewnością treningi z pierwszą drużyną są przydatne.

Na koniec zapytam o plany na przyszłość…

– Nie chciałbym wchodzić tu w szczegóły, ale moim celem nie jest gra w Młodej Lidze. Chciałbym pograć na wyższym poziomie niż Młoda Liga. Może się uda, zobaczymy, jak to będzie w następnym sezonie.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved