Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Vital Heynen: Sporo się nauczyłem w Bydgoszczy

Vital Heynen: Sporo się nauczyłem w Bydgoszczy

fot. volleyball.de

Transfer Bydgoszcz po raz drugi pokonał AZS Częstochowa i zajął 9. miejsce w PlusLidze, częstochowianom przypadła 11. lokata. - Zawsze walczę o zwycięstwo i mistrzostwo - powiedział trener bydgoszczan Vital Heynen.

Zespół znad Brdy dzięki wygranej 3:1 z AZS-em Częstochowa zakończył rozgrywki w PlusLidze na dziewiątym miejscu. Dla obu ekip sezon dobiegł już końca. – Jest w nas jeszcze dużo siły, moglibyśmy grać dalej, lecz wszystko już się skończyło. Nikt się nie spodziewał, że końcówka marca będzie końcem sezonu. Wierzę, że przyszłość będzie lepsza. Dziękujemy kibicom za doping, że byli z nami na dobre i na złe. To wsparcie było odczuwalne – powiedział po meczu kapitan Transferu Wojciech Jurkiewicz. Zadowolony z postawy drużyny i osiągniętych wyników był też trener. – Przez 2,5 miesiąca wygraliśmy chyba 10 z 15 spotkań, a ja nie przychodzę do zespołu, który przegrywa, jest na ostatnim miejscu, tylko po to, by wygrać parę spotkań – powiedział szkoleniowiec bydgoszczan. Vital Heynen wyraził nadzieję, że w przyszłym sezonie może być już tylko lepiej. –  Sporo się tu nauczyłem i mam nadzieję, że to wystarczy, by pomóc zespołowi w przyszłym sezonie. Jednak jeśli o tej samej porze za rok będziemy w tym samym miejscu, to już nie będziemy rozmawiać, bo ja nie walczę o 9. miejsca. Nie pytajcie o co, bo zawsze o zwycięstwo i mistrzostwo – zakończył trener. Niezadowolony z osiągniętych wyników był sternik bydgoszczan Piotr Sieńko. – Jestem bardzo rozczarowany tym sezonem. Plany na rozwój zespołu mieliśmy w trakcie, zmieniając trenera, ściągając nowych zawodników. Dziś za wcześnie mówić o tym, co będzie w kolejnym – powiedział prezes bydgoskiego klubu.

Zupełnie inne nastroje panowały w ekipie spod Jasnej Góry. – Transfer nie zostawił nam złudzeń, choć wierzyliśmy, że przedłużymy nasze szanse na dalszą grę. Bardzo chcieliśmy, byliśmy przez to za bardzo spięci i niewiele nam wychodziło – podsumował grę swojej drużyny Dawid Murek.

źródło: Express Bydgoski, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved