Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Tytuł dla Fenerbahce Stambuł

Puchar CEV K: Tytuł dla Fenerbahce Stambuł

Siatkarki Fenerbahce Stambuł sięgnęły po Puchar CEV. Drużyna z Turcji w dwumeczu dwukrotnie okazała się lepsza od rosyjskiego zespołu Urałoczka Jekaterinburg. Najpierw Turczynki pokonały rywalki 3:2, a już przed własną publicznością triumfowały 3:0.

Siatkarki Fenerbahce Stambuł powtórzyły sukces sprzed kilku godzin swoich klubowych kolegów i również sięgnęły po jeden z europejskich pucharów. Po drugim zwycięstwie nad Urałoczką Jekaterinburg turecki zespół zdobył Puchar CEV. W pierwszym meczu w Jekaterinburgu Fenerbahce wygrało po tie-breaku i nic dziwnego, że było faworytem spotkania rewanżowego. Zespół rosyjski chyba ta bardzo wziął sobie to do serca, że zanim się zorientował, że mecz już się rozpoczął, przegrywał… 5:15. Siatkarki Urałoczki raz za razem nadziewały się na szczelny blok Fenerbahce, a ich frustracja sięgała apogeum. Nic więc dziwnego, że bezradnie przyglądające się grze rywalek Rosjanki przegrały tego seta do 11. W drugiej partii Urałoczka wróciła do gry i w końcu nawiązała wyrównaną walkę. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a oba zespoły grały trudną zagrywką i świetnie spisywały się w bloku. W końcówce Urałoczka miała nawet piłkę setową, ostatecznie więcej „zimnej krwi” zachował zespół turecki i to on wygrał 28:26.

W trzecim secie mimo znów dobrej gry przyjezdnych to podopieczne trenera Marcello Abbondanzy kontrolowały przebieg spotkania. Świetnie spisywała się Yeon-Koung Kim, która ostatecznie została wybrana najlepszą zawodniczką spotkania. Na drugiej przerwie technicznej Fenerbahce prowadziło 16:14, Urałoczka doprowadziła jeszcze do remisu 20:20, ale końcówka znów należała do gospodyń. Dwa kolejne punkty dały im przewagę, której nie wypuściły już z rąk. Wygrały trzeciego seta 25:22 i całe spotkanie 3:0. – Jestem bardzo szczęśliwa, bo gdy weszłam dziś do hali i zobaczyłam tych kibiców, wiedziałam, że należy im się ten puchar – mówiła MVP spotkania, Koreanka Yeon-Koung Kim. To niesamowity dzień dla nas – cieszyła się Eda Erdem. Zarówno my jak i męski zespół zdobyliśmy dziś europejskie puchary. To jest niewiarygodne. Zarówno my, jak i ten dzień zapisaliśmy się w historii siatkówki.

Fenerbahce Stambuł – Urałoczka Jekaterinburg 3:0
(25:11, 28:26, 25:22)

pierwszy mecz: 3:2 dla Fenerbahce

Fenerbahce: Bauer (11), Havlickova (12), Kim (16), Glass (2), Erdem (7), Garay (9), Dalbeler (libero) oraz Oner i Tokatlioglu
Urałoczka: Ruiz (11), Rusakowa (2), Pasynkowa (6), Zariażko (5), Czaplina (9), Safonowa (1), Czernowa (libero) oraz Makarczuk (1), Ilczenko i Salina