Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Drugie starcie outsiderów

ORLEN Liga: Drugie starcie outsiderów

Przed siatkarkami Pałacu Bydgoszcz i PGNiG Nafty Piła drugie spotkanie w rundzie play-out. W pierwszym starciu górą okazały się pilanki, które triumfowały 3:1. Czy mecz numer dwa przybliży je do pozostania w ORLEN Lidze?

Patrząc na układ tabeli po rundzie zasadniczej i ubiegłotygodniowe zwycięstwo, podopieczne Wiesława Popika wydają się wyrastać na faworyta outsiderowej rywalizacji. Pilanki zakończyły bowiem pierwszy etap ligowych zmagań na 9. miejscu z dwunastopunktową przewagą nad ostatnią w tabeli ekipą Pałacu Bydgoszcz, a wygrana na inaugurację rundy play-out zdaje się tylko potwierdzać ich nieznaczną przewagę nad rywalkami. Choć, co podkreślały po spotkaniu zawodniczki i sztab szkoleniowy Nafty, styl, w jakim zespół odniósł zwycięstwo, daleki był od ideału. – Nie możemy być zadowolone z tego spotkania, gdyż popełniłyśmy w nim sporo własnych błędów – powiedziała po meczu kapitan pilanek, Joanna Kuligowska. – Cieszę się jednak z wyniku. Wygrałyśmy i to jest najważniejsze – dodała. Podobnego zdania był trener pilskiej drużyny. – Nie będę oceniał mojego zespołu, bo może bym tutaj za dużo powiedział. Nasze doświadczenie wzięło górę. Dzięki temu udało nam się wygrać końcówki setów. Musimy wyciągnąć sporo wniosków. Realizacja naszych planów na dzisiejsze spotkanie była niemalże zerowa. Cieszy wygrana – powiedział Wiesław Popik. Czy w Bydgoszczy jego ekipa zaprezentuje lepszą postawę i powtórzy dobry wynik?

Zespół z Bydgoszczy zapowiada, że nie zamierza składać broni, choć pozycja wyjściowa Pałacu nie napawa optymizmem. Zaledwie 3 punkty na koncie po rundzie zasadniczej i jedno zwycięstwo – to dotychczasowy bilans podopiecznych Rafała Gąsiora. Trener bydgoszczanek nie traci jednak wiary w swój zespół. Przegraliśmy, ale walka toczy się dalej. Musimy przeanalizować to spotkanie i wyciągnąć wnioski – powiedział po porażce sprzed tygodnia. Jego podopieczne nie będą w rewanżu bez szans – już raz w tym sezonie, w rundzie zasadniczej, zdołały pokonać Naftę Piła i to bez straty seta. Dobrze też, mimo przegranej, zaprezentowały się w pierwszym meczu play-out, wygrywając pierwszą partię, a w kolejnych ulegając rywalkom dopiero w końcówkach. – Cały mecz był w miarę wyrównany, o czym świadczą wyniki w poszczególnych setach. W pierwszej partii prowadziłyśmy od samego początku i udało nam się utrzymać przewagę już do końca. W drugim secie jednak końcówka należała do pilanek i podobnie wyglądało to w następnych odsłonach. Zespół z Piły okazał się lepszy w tych decydujących momentach i dlatego zapisał na swoim koncie zwycięstwo – analizowała po meczu przyczyny porażki Zuzanna Czyżnielewska, dla której to spotkanie było pierwszym, w którym zagrała po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. – Cieszę się, że znowu mogę trenować i być razem z zespołem. Fajnie jest znowu poczuć te emocje i cieszyć się razem z drużyną po zdobytych punktach – mówiła o swoim powrocie na parkiet zawodniczka. Czy w meczu numer dwa jej ekipa będzie miała więcej szczęścia?

Firma Unibet większe szanse na zwycięstwo daje Nafcie Piła, oceniając jej wygraną na kurs 1,50, przy kursie 2,40 za zwycięstwo bydgoszczanek. Wszystko jednak zweryfikuje boisko, a to siatkarskie, jak wiemy, bywa nieprzewidywalne. Czy pilanki przybliżą się tym meczem do końcowego sukcesu? A może pałacanki zdołają wyrównać stan rywalizacji? O tym przekonamy się w niedzielę. Początek spotkania o godzinie 19:00.