Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Czy Chemik Police odniesie dwa zwycięstwa?

ORLEN Liga: Czy Chemik Police odniesie dwa zwycięstwa?

fot. archiwum

Chemik Police w niedzielę rozpocznie półfinałową rywalizację z ubiegłorocznym srebrnym medalistą MKS-em Dąbrowa Górnicza. Zdecydowanym faworytem dwóch spotkań są policzanki, które we własnej hali nie przegrały jeszcze żadnego meczu.

Beniaminek z północno-zachodniej Polski odniósł trzy zwycięstwa Siódemką SK bankiem Legionovią Legionowo i zapewnił sobie awans do półfinału. Policzanki w tym sezonie zdobyły Puchar Polski i nie zamierzają na tym poprzestać, a wielu obserwatorów upatruje w Chemiku głównego kandydata do zdobycia złotego medalu w ORLEN Lidze. Policka ekipa jest zespołem kompletnym i ciężko doszukać się w jej szeregach słabych stron. – W tym roku nie miałyśmy zbyt wielu okazji, aby grać bardzo ważne spotkania. Tak naprawdę zaczęły się one dopiero w Ostrowcu, na Pucharze Polski. Zespół tworzą doświadczone zawodniczki, ograne na światowych i europejskich boiskach, pomaga nam to i wiele daje w najcięższych momentach – powiedziała Małgorzata Glinka-Mogentale. Pomimo że drobnych urazów nabawiły się Agnieszka Bednarek-Kasza oraz Katarzyna Gajgał-Anioł, to tylko występ tej drugiej siatkarki jest niepewny. W fazie zasadniczej podopieczne trenera Giuseppe Cuccariniego dwukrotnie pokonały MKS, najpierw 3:0 w Dąbrowie Górniczej (wówczas trenerem był Mariusz Wiktorowicz – przyp. red.), a potem w Policach odniosły zwycięstwo 3:1. Policzanki we wszystkich rozegranych spotkaniach we własnej hali straciły zaledwie sześć setów, świadczy to o tym, jak dużą przewagę miały nad swoimi rywalkami, i są one zdecydowanym faworytem meczów z MKS-em.

MKS Dąbrowa Górnicza w ostatnim czasie bardzo poprawił swoją grę w obronie i bloku i dzięki temu trzykrotnie pokonał BKS Aluprof Bielsko-Biała i uzyskał przepustkę do fazy półfinałowej. Dąbrowianki pechowo przegrały półfinałowe spotkanie z Muszynianką Muszyna 2:3 Pucharze Polski i dosyć szybko wyciągnęły wnioski z tej bolesnej dla nich lekcji. Zespołowa gra, ofiarność i poświęcenie w grze obronnej są niewątpliwie atutami ekipy z Zagłębia, ale czy okażą się one na tyle skuteczne, żeby przeciwstawić się Chemikowi? – Łatwo na pewno nie będzie. Chciałabym, żebyśmy pojechały do Polic i zagrały fajną siatkówkę, żebyśmy były z siebie dumne, zagrały z charakterem i abyśmy to, co robimy na treningach wraz z wszystkimi założeniami, przełożyły na mecz. Wynik może przyjść sam. Chemik pokazał w tym roku, że trudno go pokonać. Natomiast mam nadzieję, że zagramy dobre spotkania – powiedziała atakująca Katarzyna Zaroślińska.

Według firmy Unibet zdecydowanym faworytem tego meczu jest Chemik, za zwycięstwo którego można otrzymać 1,12:1, podczas gdy za wygraną dąbrowianek można uzyskać blisko pięć razy więcej – 5,50:1.Zobacz również:
Kursy Unibet na najbliższe spotkania siatkarskie

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved