Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: BKS Aluprof rozprawił się z legionowiankami

ORLEN Liga: BKS Aluprof rozprawił się z legionowiankami

Bialanki udanie rozpoczęły rywalizację o piąte miejsce w tym sezonie ORLEN Ligi. Siatkarki z Podbeskidzia w meczu wyjazdowym pokonały w trzech setach drużynę z Legionowa. Pojedynki w tej fazie toczą się do dwóch wygranych.

Początek spotkania należał do legionowianek, które po kontrze Tamary Rakić prowadziły 5:3. Podopieczne Mirosława Zawieracza szybko opanowały nerwy, wyrównując po akcji Karoliny Ciaszkiewicz-Lach (5:5), a po bloku Doroty Wilk wyszły na 6:5. Po pierwszej przerwie technicznej bialanki sukcesywnie zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Bardzo dobrze na skrzydle radziła sobie Helena Horka, po kontrze której BKS Aluprof prowadził 10:7. Niemoc miejscowych przełamała Katarzyna Jóźwicka, która wraz z Karoliną Szymańską doprowadziły do stanu 9:11. Kiedy wydawało się, że zespół Macieja Kosmola wyrówna rywalizację, „trzeci bieg” włączył BKS Aluprof, odskakując na 15:11, a po bloku Wilk na Rakić na 19:13. Siódemka Legionovia miała ogromne problemy przyjęciem zagrywki i po chwili przegrywała już różnicą siedmiu punktów. Gospodynie próbowały gonić rywalki, gdy ciężar gry wzięła na siebie Berenika Tomsia (17:22), ale na odrobienie strat było już za późno. Piłkę setową wykorzystała Horka i BKS Aluprof Bielsko-Biała prowadził w meczu 1:0.

Do drugiej partii w lepszej formie przystąpiły przyjezdne. Siatkarki z Podbeskidzia po atakach Małgorzaty Lis i Horki objęły dwupunktowe prowadzenie, lecz po kontrataku Rakić przy Chrobrego było 8:7 dla podopiecznych trenera. Inicjatywa leżała po stronie legionowianek, jednak bialanki nie dawały za wygraną i dzięki Kolecie Łyszkiewicz, która w meczu zastąpiła kontuzjowaną Heike Beier, było 15:12. Po przerwie na żądanie Macieja Kosmola Siódemka Legionovia zaczęła odrabiać straty. Akcje Lauren Barfield i skuteczny serwis Tomsi sprawiły, że zespół z Mazowsza doprowadził do stanu 15:15. Oba zespoły szły punkt za punkt, ale przy stanie 17:17 dzięki Wilk BKS Aluprof odskoczył na 19:17. Miejscowym nie pomogło wprowadzenie na boisko Anny Sołodkowicz, która zmieniła Rakić. Zespół z Bielska-Białej prowadził po asie serwisowym Danijeli Nikić już 22:18 i mało kto spodziewał się jeszcze w tej partii emocji. Tymczasem ciężar gry wzięła na siebie Tomsia, wspierana przez Jóźwicką i w Arenie Legionowo zrobiło się 24:24. Dwie ostatnie akcje należały do przyjezdnych, które po autowym ataku Tomsi prowadziły 2:0.

Na początku trzeciej odsłony meczu prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Na pierwszej przerwie technicznej na prowadzeniu były legionowianki, prowadząc po akcji Jóźwickiej 8:7. Chwilę później role się odwróciły i gdy przypomniały o sobie Lis i Ciaszkiewicz-Lach BKS Aluprof prowadził 9:8. Przy stanie 11:11 w ataku pomyliła się Tomsia, a gdy ze skrzydła zaatakowała Łyszkiewicz przyjezdne wyszły na 13:11, a następnie na 16:12. Bialanki nieco uśpione czteropunktową zaliczką zaczęły się mylić. Przestój gości wykorzystała Marta Łukaszewska i Jóźwicka, dzięki którym Siódemka Legionovia zbliżyła się na 17:18. Trener Zawieracz nie reagował, bowiem po chwili jego podopieczne odskoczyły na 21:17. I tym razem legionowianki pokazały charakter, dochodząc ekipę z Podbeskidzia 23:24. Po przerwie na życzenie Mirosława Zawieracza wynik seta ustaliła najwartościowsza zawodniczka spotkania, Helena Horka (25:23).

Siódemka SK bank Legionovia Legionowo – BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3
(18:25, 24:26, 23:25)

Legionovia: K. Szymańska (2), Rakić (4), Wójcik (3), Tomsia (10), Bąk (1), Jóźwicka (9), Saad (libero) oraz Raonić, Sołodkowicz (4), Rybaczewski (3), Barfield (5) i Łukaszewska (1)
BKS: Nikić (6), Horka (19), Lis (11), Ciaszkiewicz-Lach (6), Wilk (7), Łyszkliewicz (8), Wojtowicz (libero) oraz Pelc