Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Emocje w Rzeszowie, Karpaty Krosno w finale

I liga K: Emocje w Rzeszowie, Karpaty Krosno w finale

Niesamowite emocje przyniósł nie tylko piąty mecz, ale również cała półfinałowa rywalizacja pomiędzy Developresem a Karpatami. Ostatecznie w decydującym meczu w Rzeszowie wygrały krośnianki po tie-breku i to one zagrają w finale I ligi kobiet.

Mecz lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka, które błyskawicznie uzyskały trzypunktową zaliczkę. Rzeszowianki odrobiły dwa oczka, ale po asie serwisowym Eweliny Mikołajewskiej było 5:2 dla Karpat. Developres nie dawał za wygraną i po chwili było już 5:5. Miejscowe rozkręcały się z akcji na akcję i po ataku Magdy Jagodzińskiej beniaminek z Rzeszowa wyszedł na prowadzenie, które nie trwało długo, bowiem po chwili było 11:8 dla drużyny z Krosna. Miejscowe miały sporo problemów z przyjęciem, dzięki czemu przyjezdne odskoczyły po asie serwisowym Pauli Słoneckiej na 17:13. Po przerwie na życzenie trenera Marcina Wojtowicza siatkarki ze stolicy Podkarpacia wciąż nie potrafiły odnaleźć właściwego rytmu, przegrywając już 15:21. W końcowej fazie seta krośnianki nieco się rozluźniły, a gospodynie dzięki dobrej grze blokiem wyrównały straty przy stanie 23:23. Walkę punkt za punkt wygrał 28:26 zespół Dominika Stanisławczyka. Do drugiej partii również bardziej skoncentrowane przystąpiły krośnianki, które po kontrze Mikołajewskiej prowadziły 2:1. Podopieczne Marcina Wojtowicza opanowały nerwy i dzięki skutecznym atakom Jagodzińskiej i zagrywce Ewy Śliwińskiej odskoczyły na 12:9. Rywalki nie były dłużne i dzięki skutecznej grze na siatce zbliżyły się na 13:14, ale gdy w polu serwisowym pojawiła się atakująca Developresu, zrobiło się 16:13. Ekipa z Krosna po raz kolejny pokazała charakter i po bloku na Dominice Nowakowskiej było 18:18. Krośnianki wyrównaną walkę toczyły do stanu 20:20. W tym momencie w ich szeregach zaczęły mnożyć się błędy, dzięki czemu gospodynie po kontrze Katarzyny Warzochy wygrały 25:21.

Po zmianie stron do głosu doszła rozgrywająca Karpat, Katarzyna Nadziałek. Po jej serii zagrywek przyjezdne wyszły na 3:1. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, bowiem pięć akcji z rzędu wygrał Developres i przy Dąbrowskiego zrobiło się 6:3 dla miejscowych. Podopieczne trenera Wojtowicza kontrolowały wydarzenia na boisku, utrzymując cztero-, pięciopunktowe prowadzenie. Kiedy set wkraczał w decydującą fazę, za odrabianie strat wzięły się Karpaty. Na linii dziewiątego metra świetnie radziła sobie Słonecka, która zmniejszyła straty do stanu 17:19. Karpaty nie zwalniały tempa i ze stanu 14:19 nagle zrobiło się 22:21. Przy stanie 25:24 Developres miał w górze piłkę setową, której nie wykorzystała Jagodzińska. Przy stanie 27:27 ze skrzydła zaatakowała Magdalena Olszówka, a po kontrze Śliwińskiej rzeszowianki prowadziły w meczu 2:1.

Niewzruszone krośnianki z dużym animuszem ruszyły do kolejnej odsłony meczu. Szybko zrobiło się 3:1, a po punkcie z zagrywki Agnieszki Wajdy o czas poprosił trener Wojtowicz (2:6). Wiarę miejscowym dała jeszcze Nowakowska, ale po serii błędów Developresu, który w sumie popełnił ich aż 64, Karpaty wyszły na 12:7. Rywalkom przypomniała o sobie jeszcze Olszówka (9:12), jednak po kolejnej serii zagrywek przyjezdnych ekipa Dominika Stanisławczyka była na jak najlepszej drodze do tie-breaka. Przy stanie 17:11 goście stanęli w miejscu. Nie pomagały zmiany i rozmowy z podopiecznymi i po kontrze Olszówki było 17:17. Kiedy przypomniała o sobie Jagodzińska, Developres wyszedł na 22:20, jednak przeciwnik nie dawał za wygraną. Karpaty, wykorzystując błędy rzeszowianek, wygrały pięć akcji z rzędu i czwartego seta 25:22. Tie-break to dominacja zespołu z Krosna. Bardzo dobrze zagrywała Iwona Grzegorczyk, a po bloku na Olszówce Karpaty prowadziły 6:2. Przy zmianie stron było 8:4, a ekipa Dominika Stanisławczyka nie zwalniała, prowadząc po kontrze Mikołajewskiej 12:7 i wygrywając „seta prawdy” 15:10.

Developres Rzeszów – Karpaty Krosno 2:3
(26:28, 25:21, 29:27, 22:25, 10:15)

Stan rywalizacji play-off: 3:2 dla Karpat
awans do finału: Karpaty Krosno

Developres: Szady, Olszówka, Warzocha, Jagodzińska, Śliwińska, Nowakowska, P. Filipowicz (libero) oraz Szeremeta, Adamska i K. Filipowicz
Karpaty: Nadziałek, Mikołajewska, Wajda, Słonecka, Brylińska, Duda, Czekajska (libero) oraz Grzegorczyk, Czarnowska (libero), Bałucka i Beda