Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Charlotte Leys: Zagrywka i obrona będą kluczowe

Charlotte Leys: Zagrywka i obrona będą kluczowe

fot. Atom Trefl Sopot

Jeszcze rok temu grały przeciwko Atomowi Treflowi w zespole z Dąbrowy Górniczej, w tym staną naprzeciw siebie oddzielone jedynie siatką. Charlotte Leys zagra przeciwko swoim byłym koleżankom - Frauke Dirickx i Joannie Kaczor.

Za wami dość łatwa rywalizacja z Beef Master Budowlanymi Łódź. Mariola Zenik wspominała, że te wygrane przywróciły wam pewność siebie. Zgodzisz się z koleżanką, czy może lepiej byłoby trafić na rywala, który postawi poprzeczkę nieco wyżej?

Charlotte Leys:Po Pucharze Polski nie grałyśmy meczów sparingowych, dlatego to ważne, że właśnie w meczach z łodziankami odnalazłyśmy swój rytm gry i zyskałyśmy trochę tej zdrowej pewności siebie, o której wspominała Mariola. Zagrałyśmy te spotkania na dobrym poziomie i ten poziom utrzymałyśmy także podczas treningów w minionym tygodniu. To jest dla mnie powodem, by jasno patrzeć w przyszłość na najbliższe mecze i wnioskować, że w meczach z Impelem pójdzie nam również dobrze.

Teraz przed wami jedne z najważniejszych meczów sezonu. Ty znasz się dobrze z „mózgiem” tej drużyny – o jej rozegraniu decyduje przecież Frauke Dirickx, którą jest tobie znajoma nie tylko z Dąbrowy Górniczej, ale także z reprezentacji Belgii.

– Cóż, Impel to oczywiście bardzo klasowa drużyna prowadzona przez dobrego zagranicznego szkoleniowca. Na pewno nie będzie łatwo z nią wygrać i zmusi nas do sporego wysiłku, ale nie mogę się doczekać, aby z nią zagrać i oczywiście spotkać wspomnianą Frauke. Jest ona moją bardzo dobrą koleżanką i utrzymujemy ze sobą kontakt, mimo tego naprawdę bardzo chcę już zagrać przeciwko jej zespołowi, zmierzyć się z nią na siatce.Rok temu grałaś także w jednym zespole z nominalną i podstawową atakującą Impelu, Joanną Kaczor.

– Tak – dobrze się z Asią rozumiałyśmy, ona zawsze służyła mi radą i świetnie się dogadywałyśmy w Dąbrowie Górniczej. Jest bardzo dobrą atakującą, z której Impel ma spory pożytek i tak samo jak w wypadku Frauke, bardzo się cieszę, że będziemy miały okazję się spotkać.

Tymi meczami wracacie do Ergo Areny. Cieszycie się, czy raczej obawiacie się nieco nowego-starego obiektu?

– Dla mnie to powrót do domu, z którego bardzo się cieszę. Wyczekiwałam tego powrotu i wreszcie nadszedł ten czas, by zagrać tu ponownie. Myślę, że to świetna sprawa również dla naszych kibiców – gramy z bardzo dobrym przeciwnikiem, mamy nadzieję, że przyjdzie bardzo dużo ludzi na to klasowe spotkanie i dlatego fajnie, że rozegramy je w dużej hali. Sądzę, że dla nas to dobrze, że tu wracamy, a mecze z naszym „domu” dodadzą nam tylko pewności siebie.

Co będzie kluczem do wygranej z Impelem?

– Potrzebujemy dobrej zagrywki, aby uniemożliwić rywalkom grę przez środek, musimy im utrudnić grę blokiem. Myślę, że zagrywka i obrona będą w tym spotkaniu kluczowe.

Autorka wywiadu: Katarzyna Wirkowska

 

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved