Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bialanki bez Heike Beier na mecz z Siódemką Legionovią

Bialanki bez Heike Beier na mecz z Siódemką Legionovią

fot. volleyball.de

Bez Heike Beier przystąpią do pierwszego meczu play-off o miejsca 5-8 siatkarki BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała. Niemiecka przyjmująca naciągała mięśnie grzbietu i przez najbliższe kilka dni lekarze zalecili jej odpoczynek.

Jak ważną dla trenera Zawieracza zawodniczką jest Heike Beier, nie trzeba nikogo przekonywać. Niemka jest nie tylko filarem drużyny, ale też pozytywnie wpływa na mentalność koleżanek z drużyny. – Heike to ogromna wartość dodana naszego zespołu. Ta dziewczyna jest niezwykle ważnym ogniwem BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała – powiedział przed meczem szkoleniowiec siatkarek ze stolicy Podbeskidzia. Beier przerwę w treningach ma od czwartku. Wówczas z bólem grzbietu zgłosiła się do klubowego fizjoterapeuty, Elżbiety Handzlik, która po konsultacjach z lekarzem zaleciła kilka dni odpoczynku. – Po prostu Niemka jest brana pod uwagę przez trenera reprezentacji i kilkanaście dni temu otrzymała od niego specjalny zestaw ćwiczeń na siłowni, które nijak mają się do naszych treningów przed najważniejszymi meczami sezonu – dodał rozczarowany Mirosław Zawieracz.

Do zgrupowania kadry zostało jeszcze kilka ładnych tygodni, a klub ma problem teraz. Niby uraz nie jest poważny i Heike gotowa do gry będzie w meczu rewanżowym pod Dębowcem, ale bardzo przydałaby się w konfrontacji z legionowiankami – tłumaczył trener BKS-u Bielsko-Biała. Niemka w ogóle nie znajdzie się w meczowej dwunastce. Na boisku najprawdopodobniej zastąpi ją Koleta Łyszkiewicz. Bialanki, aby myśleć o 5. miejscu, premiowanym grą w europejskich pucharach, muszą zwycięsko wyjść z rywalizacji z Siódemką SK bankiem Legionovią Legionowo, a następnie pokonać wygranego pary Budowlani Łódź – Polski Cukier Muszynianka.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved