Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zuzanna Efimienko: Kluczowa będzie zagrywka

Zuzanna Efimienko: Kluczowa będzie zagrywka

fot. archiwum

- Wiem na co stać wrocławianki i na pewno łatwo nie będzie - mówiła środkowa Atomu Trefla Sopot, Zuzanna Efimienko o kolejnych rywalkach w play-off ORLEN Ligi. Siatkarki z Sopotu zagrają z Impelem o swój trzeci finał z rzędu.

Po fazie zasadniczej, a przed rozpoczęciem play-off było o was cicho. Nie grałyście sparingów, więc co się działo przez ten czas?

Zuzanna Efimienko: – Na pewno bardzo ciężko trenowałyśmy. Trener powiedział nam, że teraz tak naprawdę musimy się za siebie wziąć tak porządnie. Ostatnie miesiące, a szczególnie grudzień i styczeń były tak upakowane, że czasami nie było nawet czasu na normalny trening. Były tylko mecze, wyjazdy, powroty, a nie było czasu na takie spokojny, mocny trening. Myślę, że te dwa tygodnie przepracowałyśmy bardzo dobrze i udało nam się wrócić do rytmu meczowego, który mam nadzieję utrzymamy do końca.

Dało się zauważyć, że w spotkaniach z zespołem z Łodzi nastąpił reset negatywnych emocji. Trzy razy wynik 3:0 pokazuje, że nie dałyście pograć rywalkom.– My się bardzo cieszymy, że potrafiłyśmy utrzymać koncentrację. Czasami jest tak, że po pierwszym łatwo wygranym secie przychodzi takie załamanie, bo ta koncentracja gdzieś ucieka. Nam się udało utrzymać koncentrację praktycznie w każdym secie i nie dałyśmy rywalkom zbyt dużego pola manewru.

Łodzianki w pięciu meczach nie potrafiły ugrać z wami seta. Czy to jest tak, że czasami któryś zespół leży temu drugiemu?

– Myślę, że coś w tym jest. Z zespołem z Łodzi bardzo dobrze grało się nam zagrywką i blokiem, a z niektórymi zespołami nie zawsze tak jest. Może nam zagrywka wychodzić, a blok nie działa tak, by zdobywać tym elementem punkty. Często jest tak, że bardzo trudno zdobywa się punkty blokiem. Akurat z zespołem z Łodzi nam to wychodziło i jesteśmy zadowolone, że udało nam się wygrać w tych trzech meczach.

Serie ćwierćfinałowe były zadziwiająco krótkie i zaciętych spotkań było niewiele. Waszym półfinałowym przeciwnikiem będzie Impel Wrocław. Znasz ten klub doskonale, bo grałaś tam pieć sezonów.

– Znam dziewczyny, znam trenera i myślę, że wiem, co mniej więcej są w stanie zaprezentować. Naszym najważniejszym elementem będzie teraz zagrywka, tym bardziej że w Impelu zmieniono libero i na tej pozycji gra teraz Bogusia Pyziołek, która jest nominalnie przyjmującą. Według mnie wrocławianki osłabiły sobie przez to przyjęcie, dlatego moim zdaniem najważniejsza będzie zagrywka i nasza gra w obronie.

Postawa Impelu to pozytywna niespodzianka tego sezonu. W poprzednich latach zespół z Wrocławia nie dochodził tak daleko w play-off. Skąd wziął się tegoroczny fenomen tej drużyny?

– W zeszłym sezonie Impel miał dobry skład i wydaje mi się, że zawiódł kibiców i cały zarząd. Myślę, że w tym sezonie gra już na tyle, na ile go stać. Myślę, że jest to też zespół budowany z głową, bo nie było tak, że klub się rzucił i posprowadzał jakieś bardzo dobre i bardzo drogie zawodniczki i chce grać. Grają tam naprawdę dobre siatkarki, są dobre zmienniczki. Jest to dosyć równy zespół.

Pokazały to też mecze Atomu Trefla z Impelem – we Wrocławiu wynik 3:0 dla gospodyń, w Sopocie wasza pewna wygrana. Co nas czeka w półfinale?

– Na pewno walka, bo nie jest to wcale łatwy zespół do grania. W półfinałach zaczną się dopiero te mecze, kiedy tak naprawdę może być zacięta walka, a nie tak jak było teraz w pierwszej fazie play-off. Mam nadzieję, że wyjdziemy z tych pojedynków zwycięsko, choć na pewno łatwo nie będzie i nie można powiedzieć, że będą trzy mecze i wszystkie trzy będą dla nas. Wiem na co stać wrocławianki i na pewno łatwo nie będzie.

Pierwsze dwa mecze zostaną rozegrane w Ergo Arenie, w której przez trzy miesiące nie występowałyście. To będzie taki mały debiut, ale chyba wszystkie zespoły, które tu grają, tęsknią za występami w tej hali.

– Pamiętam ostatni mecz, który grałyśmy w Ergo Arenie w grudniu w Lidze Mistrzyń. Przerwa była naprawdę długa, ale myślę, że cieszymy się, że tu wracamy, bo dobrze się czujemy tu czujemy. Nie można powiedzieć, że w hali Stulecia źle się czułyśmy, jednak co w domu, to w domu. Dla nas to też będzie na plus, bo wiem, że przeciwniczkom źle się gra w tej hali. Jest to niełatwa hala, bardzo duży obiekt i nie ma porównania na przykład z Orbitą we Wrocławiu

*cała rozmowa Michała Farana do wysłuchania w serwisie atom trefl.pl

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved