Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Tomasz Klocek: Blok i obrona kluczem do zwycięstwa

Tomasz Klocek: Blok i obrona kluczem do zwycięstwa

fot. Tomasz Tadrała

Bardzo cenne punkty w meczu z Silesią Volley MOSiR Mysłowice zdobyły podopieczne Tomasza Klocka. Wisła Kraków pokonała Ślązaczki 3:1. - Dobrze zagraliśmy w obronie, dzięki czemu mogliśmy wyprowadzać sporo kontr - przyznał szkoleniowiec wiślaczek.

W rywalizacji play-out na zapleczu ekstraklasy prowadzi krakowska Wisła, która w ostatnim spotkaniu odniosła bardzo cenne zwycięstwo nad Silesią Volley MOSiR Mysłowice. – Mysłowiczanki miały wiele nieprzemyślanych zagrań, które trafiały na nasz blok lub wychodziły w aut – powiedział szkoleniowiec Białej Gwiazdy, Tomasz Klocek, która po dwóch setach remisowała ze Ślązaczkami 1:1. Dwie kolejne partie były bardzo zacięte, a losy zwycięstwa ważyły się niemal do ostatnich akcji. – Zarówno jeden, jak i drugi zespół zagrały bardzo ambitnie w obronie, dzięki czemu mecz momentami mógł się podobać. Było naprawdę sporo walki – dodał trener Klocek.

Krakowianki po raz kolejny koncertowo zagrały w obronie, dzięki czemu częściej mogły wyprowadzać skuteczne kontry. – W końcówkach setów zachowaliśmy więcej zimnej krwi, obijając blok Silesii Volley. Bardzo dobre zawody rozegrała Sandra Biernatek. Nieźle radziła sobie Magda Żochowska oraz nasza libero, Lucyna Borek – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki Tomasz Klocek. – Mimo że graliśmy bez Edyty Rzenno, która się rozchorowała i nie mogła wystąpić przeciwko silesiankom, to dobrze zaprezentowały się nasze młode siatkarki. Dziewczyny miały kilka niepotrzebnych błędów, ale to siatkarki, które powoli dojrzewają, żeby mieć papiery na I ligę.

Tomasz Klocek podkreślił, że kluczem do zwycięstwa było powstrzymanie na bloku dwóch najgroźniejszych siatkarek Silesii Volley, Iwony Kandory i Barbary Susek. – Dzięki dobrej grze na siatce te dziewczyny poza drugim setem miały mniej do powiedzenia – przyznał trener Wisły Kraków, która ostatni mecz w play-out rozegra w Warszawie z miejscową Spartą.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved