Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Waldemar Wspaniały: Turniej zapowiada się ciekawie

Waldemar Wspaniały: Turniej zapowiada się ciekawie

fot. archiwum

- Turniej zapowiada się bardzo ciekawie. Stawka drużyn jest wyrównana i zapowiada się interesująca walka - mówi Waldemar Wspaniały o rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów.

– Turniej zapowiada się bardzo ciekawie. O zwycięstwo powinny walczyć zespoły z Bełchatowa i Rzeszowa, które w swoich składach mają najwięcej kadrowiczów. Poza tym stawka drużyn jest wyrównana i zapowiada się interesująca walka – mówi przed finałowym turniejem mistrzostw Polski juniorów w Bydgoszczy Waldemar Wspaniały, były trener męskiej reprezentacji Polski i szef projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Czempionat z udziałem ośmiu drużyn rozegrany zostanie od 2 do 6 kwietnia w Hali Zespołu Szkół nr 9 im. Bydgoskich Olimpijczyków. – Obiekt został oddany do użytku w grudniu 2013 roku – mówi Janusz Zacniewski, odpowiedzialny za organizację MPJ. – Dla uczestników przygotowujemy drobne niespodzianki, staramy się, żeby zawodnicy, trenerzy i wszyscy goście czuli się w Bydgoszczy jak u siebie w domu, a organizacja odpowiadała randze turnieju.

W ostatnich latach BKS Chemik był gospodarzem dwóch turniejów o mistrzostwo Polski kadetów. – O tym klubie można mówić w samych superlatywach. Działa w nim kilka grup młodzieżowych w kategorii junior, kadet i młodzik. Zespoły zdobywają medale w krajowych rozgrywkach. Chemik zajmuje wysokie miejsca w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży. Najsławniejszym wychowankiem Chemika jest Michał Winiarski – powiedział prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej, Ryszard Ciężki.Polski Związek Piłki Siatkowej z roku na rok nadaje coraz większą rangę mistrzostwom kraju w kategoriach młodzieżowych. Podobnie jak w poprzedniej edycji czempionatu, który odbył się w marcu 2013 w Leżajsku, wybierani będą najlepsi zawodnicy meczów. Każdy z graczy otrzyma pamiątkową statuetkę-uczestnictwa w mistrzostwa Polski.

– Nie mam wątpliwości, że w Bydgoszczy wszystko zostanie zorganizowane na celująco. Pracowałem w tym mieście kilka lat i wiem jak tamtejsi działacze oddani są dla sportu i siatkówki – dodał Waldemar Wspaniały.

Relacje z meczów bydgoskiego turnieju będzie można śledzić na www.transferbydgoszcz.pl w zakładce siatkarska młodzież.

Podział na grupy MPJ’2014 w Bydgoszczy:
A: AKS V LO Resovia Rzeszów, TS Volley Rybnik, Jastrzębski Węgiel II, AZS UWM Olsztyn;
B: Trefl Gdańsk SA, EKS Skra Bełchatów, UKS Tempo-25 Olsztyn, BKS Chemik Bydgoszcz.

Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved