Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Szabelski: Awans do czwórki nam nie wystarczy

Paweł Szabelski: Awans do czwórki nam nie wystarczy

fot. Damian Wójcik

- Nie jesteśmy minimalistami. Awans do czwórki nam nie wystarczy. Powalczymy o zwycięstwo w całych rozgrywkach. Ale najpierw przed nami półfinały z Camperem,  a dopiero potem będziemy myśleć o finale - mówi trener Cuprum Lubin, Paweł Szabelski.

Przeszliście drużynę z Wrześni i jak można było się domyślić, najwięcej krzywdy w ataku zrobił wam Marcin Iglewski. Nie chciałbyś go mieć u siebie w drużynie?

Paweł Szabelski: Ja mu powiedziałem zaraz po piątym meczu, że najchętniej wziąłbym go ze sobą do następnej fazy play-off. Nie ujmując oczywiście nic naszym atakującym. Bo i Szymon Romać jest genialnym atakującym i ja się cieszę, że mam Damiana Dykasa. Przecież poprzedni sezon to praktycznie jego zasługa, że zajęliśmy trzecie miejsce. W tym roku „Dyzio” boryka się z kontuzją. Widzę, że cały czas trenuje i jest gotowy do gry, ale Szymon jest na tak wysokim pułapie, że ciężko go doścignąć. Mamy dwóch dobrych atakujących, ale z uśmiechem mówię, że taki „Igła” przydałby się naszej drużynie. Choć czasami ma takie emocje w głowie, że nie wiem, czy wspólnie z Łukaszem Kadziewiczem mogliby mieszkać w jednym pokoju.

Wspominając o Iglewskim, zahaczyliśmy o temat kadrowy. Myślisz już powoli nad składem drużyny na przyszły sezon? Aspekt sportowy jest spełniony, hala będzie lada moment, finansowo klub spełnia wymogi gry w PlusLidze.Najpierw trzeba się zapytać prezesów, czy trener Szabelski zostaje na swoim stanowisku. Ja spróbuję wygrać tę ligę, a co będzie dalej, to czas pokaże. Nie jesteśmy minimalistami. Awans do czwórki nam nie wystarczy. Powalczymy o zwycięstwo w całych rozgrywkach. Ale najpierw przed nami półfinały z Camperem, a dopiero potem będziemy myśleć o ewentualnym finale zmagań pierwszoligowców.

Akcja Wyszków trwa na całego?

Mieliśmy chwilę wytchnienia po meczach z Krispolem, ale od poniedziałku szykujemy się intensywnie pod Camper. Już teraz kibiców zapraszam w sobotę i niedzielę na trybuny hali SP14. Bądźcie z nami – wasz doping będzie nam bardzo potrzebny.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved