Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Georg Grozer: Spełniłem swoje marzenie

Georg Grozer: Spełniłem swoje marzenie

fot. archiwum

W Polsce znany jest z występów w Resovii Rzeszów. W miniony weekend reprezentant Niemiec Georg Grozer stanął na najwyższym podium rozgrywek Ligi Mistrzów. - Spełniłem jedno z największych marzeń w karierze - stwierdził atakujący Biełogorie.

Drużyna Biełgorie Biełgorod pokonała w znakomitym stylu gospodarzy turnieju, Halkbank Ankara 3:1. Georg Grozer rozegrał świetny turniej, dopingowany z trybun przez żonę i córkę, które specjalnie na tę okazję zjawiły się w Turcji. – Wsparcie rodziny jest dla mnie najważniejsze – przyznał zawodnik Biełgorodu. – Moja rodzina nie mieszka ze mną na co dzień w Rosji, wiec staramy się spędzać ze sobą jak najwięcej czasu, gdy tylko mamy ku temu okazję.

Bielgorie awansowało do turnieju finałowego, zwyciężając w półfinale z Zenitem Kazań. – Rosyjskie zespoły prezentują obecnie bardzo wysoki poziom. Co prawda zagraliśmy dużo lepiej niż Zenit, ale nie zmniejszałbym ich szans w rodzimych rozgrywkach – stwierdził niemiecki zawodnik. – Zespół z Kazania ma wielkie możliwości i znakomitych graczy. Na pewno będą jeszcze dla nas groźni w tym sezonie.

Na finałową dekorację Biełgorie wyszło w złotych koszulkach z napisem „champion”. Zespół przygotował stroje jeszcze przed wyjazdem z Biełgorodu. – Jeśli wiesz, że pracujesz ciężko i stawiasz sobie wysokie cele, nie uważam, aby ten gest miał być odbierany jako zbytnia pewność siebie – ocenił Grozer. – Przez ostatnie tygodnie całą naszą uwagę skupialiśmy na tym turnieju, trenując nie na 100, ale na 200% naszych możliwości i ogromnie cieszę się, że zaprocentowało to na boisku – dodał reprezentant Niemiec.Jeszcze przed Finał Four drużyna z Biełgorodu typowana była jako faworyt do zwycięstwa. – Dopóki piłka w grze, każdy może wygrać – uważa Grozer. – Dopóki masz szanse grać, nie ma dla mnie faworytów. Znaczenie ma to jak przygotujesz się do meczu i jak wiele wiesz na temat swoich przeciwników. Musieliśmy pokonać Zenit a także zagrać przeciwko gospodarzom, którzy mieli wsparcie swoich kibiców – mówił były zawodnik Resovii. Do Ankary przyleciało również około 300 kibiców z Biełgorodu, którzy głośnym dopingiem wspomogli swój zespół. – Wspaniałe jest grać poza granicami kraju i słyszeć z trybun swoich fanów. Chciałbym im bardzo podziękować za to, że poświęcili swój czas i wspomogli nas swoim dopingiem. Ich wiara również ma dla nas wielkie znaczenie.

Przed turniejem w Ankarze Grozer zapewniał, że zrobi wszystko, aby trofeum wróciło do Biełgorodu. – Spełniłem jedno z największych marzeń w karierze, a jako zawodnik nigdy nie przestanę się rozwijać. Nigdy nie przestanę stawiać sobie nowych wyzwań. Szczęśliwie dla mnie mam tę możliwość, aby je spełniać. Gra w Lidze Mistrzów jest czymś niezwykle prestiżowym. Fakt, że wygraliśmy cały turniej, jest czymś niewyobrażalnym dla mnie – mówił siatkarz Biełogorie. Grozer i jego zespół rozpoczynają teraz walkę o mistrzostwo kraju. – Sezon dla nas jeszcze się nie skończył. Wciąż mamy do wygrania rodzimą ligę i tak jak powiedziałem przed finałami Ligi Mistrzów, zrobimy wszystko, abyśmy triumfowali również na swoim podwórku – zakończył reprezentant Niemiec.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved