Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Muszynie muszą się przestawić na inny cel

W Muszynie muszą się przestawić na inny cel

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki z Muszyny w pierwszej rundzie play-off ORLEN Ligi przegrały trzy razy z Impelem Wrocław, co oznacza, że nie znajdą się w pierwszej czwórce i na pewno po raz pierwszy od sześciu lat nie zdobędą ligowego medalu. Celem jest teraz piąte miejsce.

Ciężko coś w takiej sytuacji powiedzieć. Na pewno jest smutek – nie ukrywa kapitan zespołu Aleksandra Jagieło, która w klubie znad Popradu (z jednoroczną przerwą) gra od 2007 roku. – Dla mnie to też nowa sytuacja. Jest we mnie dużo goryczy. Chciałyśmy wygrać na swoim boisku dwa spotkania i pojechać na decydujący mecz do Wrocławia – dodaje libero Paulina Maj. Ta druga barw „Mineralnych” broni od początku poprzedniego sezonu. Przed rokiem z nowym zespołem wywalczyła brązowy medal (oraz europejski Puchar CEV), a do Muszyny przychodziła z Atomu Trefla Sopot jako mistrzyni Polski. – Człowiek był przyzwyczajony do walki o najwyższe cele, a teraz trzeba się przestawić. Nie jest to łatwe – wyjaśnia zawodniczka.

Przed początkiem rywalizacji z Impelem faworytem był zespół z Wrocławia, ale nawet w stolicy Dolnego Śląska są zdziwieni, że tak szybko uporali się z Małopolankami. Ba, w trzech spotkaniach ekipa spod słowackiej granicy nie zdobyła nawet seta. Po raz ostatni muszynianek na ligowym podium zabrakło w sezonie 2006/07, kiedy rozgrywki zakończyły na piątym miejscu. Teraz planem na najbliższe tygodnie jest powtórzenie właśnie tamtego wyniku. – W tym momencie zdobycie piątego miejsca byłoby takim małym sukcesem. Przynajmniej dla nas – uważa Różycka. – Jest przykro, ale trzeba grać dalej. Piąte miejsce powinnyśmy już zdobyć – twierdzi Maj.

Więcej w Dzienniku Polskimźródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved