Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sławomir Supa: Cel nadrzędny drużyna osiągnęła

Sławomir Supa: Cel nadrzędny drużyna osiągnęła

fot. archiwum

- Walczymy dalej i możemy być nawet w górnej połówce tabeli na koniec ligi. Chciałbym zająć jak najwyższe miejsce i potem martwić się, co zrobić - przyznaje Sławomir Supa, prezes Siódemki Legionovii. Przed zespołem teraz mecze z BKS-em Bielsko-Biała.

Zespół Siódemki Legionovii przegrał trzy mecze ćwierćfinału play-off z faworytem rozgrywek, Chemikiem Police. Podopieczne trenera Macieja Kosmola próbowały jednak nawiązać wyrównaną walkę z zespołem naszpikowanym gwiazdami. Jak te mecze oceniają działacze Legionovii? – Były trudne, bo inne być nie mogły. Graliśmy z najlepszą chyba obecnie drużyną w kraju i kandydatem do tytułu Mistrza Polski. I cieszy mnie to, że postawiliśmy się tej ekipie gwiazd. Nie mówię tu tylko o suchych wynikach, bo one nie oddają przebiegu tych trzech gier. Kto oglądał te mecze, ten wie, że się nie mylę w ocenie – twierdzi Marek Bąk pełniący obowiązki wiceprezesa klubu. – Wiadomo było, że faworytem nie jesteśmy. Wielu też wieszczyło nam pogromy, ale jak się okazało, faktycznie, jak mówi Marek, postawiliśmy się Chemikowi. Nie chodzi o to, że wygraliśmy dwa sety, ale o samą grę. Nawet kilka setów przegranych do 16, 17 nie oddaje bowiem tego, że graliśmy dobrze, co zauważył też nasz rywal, zawodniczki i trener. Szkoda może ostatniego seta z meczu u nas, ale z dziewczyn nieco „zeszło powietrze” i straciły chyba trochę wiarę w końcowy sukces. Cieszyć się nie ma z czego, ale brak też powodu do rozpaczy – dodaje prezes zarządu, Sławomir Supa.

Przed zespołem z Legionowa teraz walka o miejsca 5-8. Pierwszym przeciwnikiem zespołu z Mazowsza będzie BKS Bielsko-Biała. – Pracujemy u siebie i to od początku intensywnie, bo na prośbę najbliższych rywali przyspieszyliśmy gry o miejsca 5-8 o tydzień. Pierwszy mecz już w najbliższą sobotę. Plan jest prosty, wygrać u siebie i pojechać walczyć do Bielska Białej. Stać nas na dobry wynik, bo mecz w Bielsku w lidze przegraliśmy po walce, a u nas wygraliśmy. Szacunek do rywali jednak mamy – przyznaje prezes Supa, który uważa, że jeszcze jest za wcześnie na podsumowanie sezonu. – Różnimy się jako członkowie zarządu w niektórych ocenach i mamy inne spojrzenie na grę zespołu czy poszczególnych zawodniczek. Ale po pierwsze cel nadrzędny drużyna osiągnęła (udział w play-off), a teraz zawodniczki i trenerzy pracują na swoją przyszłość w naszym klubie lub ewentualnie w innych w kolejnym sezonie. Po drugie walczymy dalej i możemy być nawet w górnej połówce tabeli na koniec ligi. Chciałbym zająć jak najwyższe miejsce w lidze i potem martwić się, co zrobić – przyznaje Sławomir Supa.

Generalnie drużyna gra nierówno, ale chwilami pokazuje potencjał. A że nie zawsze go wykorzystuje, to już wiemy w tym sezonie. Mamy jednak szansę zakończyć ligę w lepszym stylu i na to liczę – dodaje wiceprezes Bąk.źródło: inf. własna, legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved