Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV M: Gubernia o krok od triumfu w rozgrywkach

Puchar CEV M: Gubernia o krok od triumfu w rozgrywkach

fot. CEV

Siatkarze rosyjskiej drużyny Gubernia Niżnyj Nowogrod w bardzo przekonujący sposób rozprawili się z Paris Volley w pierwszym spotkaniu finałowej rywalizacji Pucharu CEV. Półfinałowi pogromcy PGE Skry Bełchatów wygrali w trzech setach.

Już po pierwszych akcjach trener francuskiej ekipy poprosił o czas, gdyż nieskuteczność Paris Volley zaowocowała dobrą grą Rosjan i ich prowadzeniem 4:0. Miejscowi nie zwalniali tempa i po agresywnym bloku Kuleszowa odskoczyli na 6:1. Kolejny dobry blok, tym razem w wykonaniu Ostapienki oraz kontra na prawym skrzydle Pawłowa po pierwszej przerwie technicznej jeszcze bardziej zwiększyły różnicę punktową dzielącą oba zespoły (9:3). Gdy wydawało się, że gra się wyrówna, Kuleszow i Nikić kolejny raz zatrzymali rywali w ataku i o czas poprosił trener przyjezdnych, jego zespół przegrywał już 6:13. Podopieczni trenera Konstantinowa kontynuowali skuteczną grę i pozwalali przeciwnikom tylko na pojedyncze dobre akcje (15:6). Do skutecznej gry zespołu w ataku i bloku Esko dołożył asa serwisowego i gospodarze mieli już dziesięć oczek nadwyżki (18:8). Choć paryska drużyna zdobyła dwa kolejne punkty, to nie była w stanie zagrozić przeciwnikom. W kolejnych akcjach Francuzi starali się grać z rywalami punkt za punkt, ale sami zaczęli popełniać błędy, natomiast Pawłow dołożył asa serwisowego, który dał Guberni piłkę setową. Choć rosyjski atakujący pomylił się jeszcze w natarciu, to w kolejnym uderzeniu goście sami oddali ostatni punkt przeciwnikom, psując zagrywkę.

Otwarcie drugiej odsłony to już wyrównana walka punkt za punkt obu ekip. W dodatku po kilku wymianach Paris Volley objął prowadzenie 5:4, po asie serwisowym Kreeka. Przyjezdni nie odpuszczali i starali się naciskać na przeciwników, dzięki czemu przez jakiś czas byli o mały kroczek z przodu, po ataku Sidibe schodząc na pierwszy czas techniczny przy dwupunktowym prowadzeniu. W momencie, gdy Pawłow przekroczył linię ataku, przyjezdni mieli już trzy oczka więcej (10:7), ale Rosjanin nie przywykł mylić się dwa razy i niedługo potem trener Paris Volley poprosił o czas – Gubernia bowiem wyrównała po 10. Goście nadal jednak toczyli wyrównany bój, po tym, jak znaleźli na Rosjan sposób i atakowali na opadającym bloku. Gdy Francuzi zagrali źle w ataku, Gubernia wyszła na prowadzenie 13:12, a po kontrze Pawłowa podwyższyła je na 15:13. Po przerwie technicznej gospodarze zaczęli odjeżdżać z wynikiem, dzięki skutecznej grze w bloku (18:14). W końcówce Rosjanie dołożyli do przewagi kolejne punkty zagrywką i blokiem i choć ekipa z Paryża zdołała zdobyć dwa oczka z rzędu, to jednak nie była w stanie nawiązać walki z rosyjskim zespołem. Piłkę setową Gubernia uzyskała blokiem, natomiast partię od razu zakończył Pawłow, atakując w kontrze.

Początek kolejnej odsłony należał do siatkarzy z Paryża, którzy dzięki skutecznym uderzeniom prowadzili 5:2. Wtedy też pierwszą przerwę na żądanie wykorzystał Plamen Konstantinow. Z czasem jednak potężne uderzenia Rosjan było coraz bardziej skuteczne i choć jeszcze przez jakiś czas nadwyżka gości się utrzymywała, to po pewnym czasie z inicjatywą zaczęli wychodzić miejscowi, choć zdobywanie punktów nie przychodziło im z łatwością. Kontra Pawłowa wyrównała po 8, a chwilę po niej autowe uderzenie Ivovicia wyprowadziło Gubernię na prowadzenie 9:8. Rosyjski blok zaczął wywierać presję na francuskich atakujących i jeśli nawet bezpośrednio gospodarze nie zdobywali nim punktów, to zmuszali nim rywali do błędów (12:10). Tym samym Rosjanie dość łatwo wypracowali przewagę 18:14 i mimo że Paris Volley walczył, wydawało się, że nie oddadzą już jej do samego końca. Tymczasem po kontrze Sidebe o czas poprosił Plamen Konstantinow, gdyż jego drużyna miała już tylko oczko więcej od rywali (21:20). Po powrocie na boisko kolejno atakowali Kuleszow oraz Pawłow, a skuteczny blok dał Guberni pierwszą piłkę meczową. Całe spotkanie zakończyła zagrywka w siatkę Sidibe. Rosjanie mają więc niezwykle dużą zaliczkę przed rewanżem w Paryżu.Gubernia Niżnyj Nowogrod – Paris Volley 3:0
(25:15, 25:18, 25:21)

Składy zespołów:
Gubernia: Esko (2), Ostapienko (3), Pawłow (15), Sawin (7), Tyurin (8), Kuleszow (11), Janutow (libero) oraz Abramow (2)
Paris: Hernan, Sidibe (16), Trommel (4), Van Der Veen, Ivovic (9), Kreek (9), Steuerwald (libero) oraz Brizard, Bersani da Costa (1) i Tuitoga (3)

Zobacz również:
Wyniki rundy finałowej Pucharu CEV M

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved