Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Żygadło wznowił treningi z zespołem Zenitu

Łukasz Żygadło wznowił treningi z zespołem Zenitu

fot. Joanna Skólimowska

Łukasz Żygadło po powrocie z Final Four LM wznowił treningi wraz z drużyną Zenitu Kazań.  - Wszystko jest na dobrej drodze, by normalnie wznowić granie. Kwestia mojej gry w reprezentacji pozostaje już w gestii wyborów nowego trenera - mówi sam zawodnik.

Na początku października Łukasz Żygadło doznał kontuzji na jednym z treningów swojego nowego zespołu, jakim miał być w tym sezonie Zenit Kazań. Polski rozgrywający skoczył do bloku, a opadając, nastąpił na nogę kolegi, który stał po przeciwnej stronie siatki. W pierwszej chwili lekarze chcieli nastawić skręcony staw skokowy, poddając go znieczuleniu. Próba się nie powiodła, konieczny był zabieg. Od tego czasu 34-letni zawodnik wciąż leczył kontuzję i przechodził rehabilitację. W Zenicie zastąpiono go na ten sezon 40-letnim Nicolą Grbiciem, ale w Kazaniu wszyscy mają nadzieję, że Żygadło poprowadzi grę zespołu w kolejnym sezonie.

Jeśli chodzi o moje zdrowie, to muszę powiedzieć, że na tym etapie jest bardzo dobrze. Rozpocząłem już treningi z piłką, treningi stricte siatkarskie. Jest to wypadkowa tej pracy, którą wykonałem wcześniej, udanego zabiegu i dobrze przepracowanej rehabilitacji, dobrego treningu fizycznego. To wszystko teraz daje rezultaty i moja noga bardzo dobrze reaguje na trening siatkarski – mówił w Ankarze Łukasz Żygadło. Polski rozgrywający poleciał wraz z drużyną na Final Four Ligi Mistrzów, ale spotkania obserwował tylko z trybun. Zenit po porażce z Jastrzębskim Węglem zajął ostatecznie czwarte miejsce.

Polscy kibice cały czas zastanawiają się, czy Łukasz Żygadło będzie w stanie pomóc w tym sezonie reprezentacji biało-czerwonych. – Wszystko jest na dobrej drodze, by normalnie wznowić granie. Kwestia mojej gry w reprezentacji pozostaje już w gestii wyborów nowego trenera – mówi sam zawodnik.źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl, zenit-kazan.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved