Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Zaroślińska: Łatwo na pewno nie będzie

Katarzyna Zaroślińska: Łatwo na pewno nie będzie

fot. Mirosław Stroński

- Łatwo na pewno nie będzie. Chciałabym, żebyśmy pojechały do Polic i zagrały fajną siatkówkę, żebyśmy były z siebie dumne, zagrały z charakterem - mówi o czekającej MKS Dąbrowa Górnicza rywalizacji z Chemikiem Police atakująca Katarzyna Zaroślińska.

Rywalizacja w parze, którą MKS tworzył wraz z BKS-em, była zapowiadana jako najciekawsza. Jednak w dwóch pierwszych spotkaniach inicjatywa należała do dąbrowianek, które pewnie zwyciężały. Przed trzecim meczem bielszczanki zapowiadały, że będą walczyć do ostatniej piłki. I tak też się stało. Podopieczne Mirosława Zawieracza zagrały ambitnie i lepiej niż w Dąbrowie Górniczej, co pozwoliło im na objęcie prowadzenia w setach 2:1. W czwartej i piątej partii ich gra nie wyglądała już tak dobrze i na boisku dominowały siatkarki z Zagłębia, które zwyciężyły 3:2. – Pokonałyśmy bielszczanki w trzech spotkaniach. Dla mnie jest to bardzo duży sukces, bo BKS jest bardzo dobrą drużyną i wiele razy w tym sezonie pokazał, że jest nieobliczalny. W tym trzecim meczu wygrałyśmy na bardzo trudnym terenie, dlatego dla mnie to zwycięstwo liczy się podwójnie – szczerze przyznała Katarzyna Zaroślińska.

Mimo że po trzech setach na prowadzeniu były bielszczanki, to Zagłębianki zdołały odwrócić losy spotkania, w dodatku w efektownym stylu (wygrana w czwartym i piątym secie odpowiednio do 15 i 8). – Bardzo się cieszę, że umiałyśmy wrócić z dalekiej podróży, bo w tym spotkaniu było nam bardzo trudno, ale potrafiłyśmy się zmobilizować i zwyciężyć. Nieważne, że wygrałyśmy w tie-breaku, ważne, że wygrałyśmy – podkreśliła atakująca MKS-u.

Przed zespołem z Dąbrowy Górniczej walka z jeszcze bardziej wymagającym przeciwnikiem, w półfinale zmierzy się on bowiem z Chemikiem Police, który w tym sezonie niejednokrotnie pokazywał swoją siłę. – Łatwo na pewno nie będzie. Chciałabym, żebyśmy pojechały do Polic i zagrały fajną siatkówkę, żebyśmy były z siebie dumne, zagrały z charakterem i abyśmy to, co robimy na treningach wraz z wszystkimi założeniami, przełożyły na mecz. Wynik może przyjść sam. Na pewno nie będzie łatwo, bo Chemik pokazał w tym roku, że trudno go pokonać. Natomiast mam nadzieję, że zagramy dobre spotkania – powiedziała Katarzyna Zaroślińska.źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved