Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zuzanna Kucińska: Nieważne, kto stoi po drugiej stronie siatki

Zuzanna Kucińska: Nieważne, kto stoi po drugiej stronie siatki

fot. archiwum

Za Spartą udany start w fazie play-out. Wygrana z Wisłą Kraków stawia warszawianki w dość komfortowej sytuacji,do pewnego utrzymania wystarczy im jedna wygrana za trzy punkty. - Patrzymy w przyszłość z dużym optymizmem - powiedziała Zuzanna Kucińska.

W Krakowie nadspodziewanie łatwo pokonałyście Wisłę. Układ pozostałych meczów sprawia, że od pewnego utrzymania w lidze dzieli was tylko jedna wygrana za trzy punkty. Jakie nastroje panują w drużynie?

Zuzanna Kucińska: Przed meczem w Krakowie ciężko trenowałyśmy, co znalazło przełożenie na naszą dobrą grę i zwycięstwo za trzy punkty. Patrzymy w przyszłość z dużym optymizmem, ale wiemy, że to my musimy postawić kropkę nad i, nikt tego za nas nie zrobi. Poważnie traktujemy postawione przed nami zadanie, tworzymy kolektyw, w którym przeważa wola walki w kolejnych meczach.

W meczu z Wisłą przejawiałyście wyjątkową konsekwencję taktyczną, która okazała się skuteczna. Jakie znaczenia miało tu dobre „rozpisanie” rywalek?– Od początku tygodnia trenowałyśmy stricte pod zespół z Krakowa, głównym punktem realizacji taktyki był fakt, że weszło nam to w krew. Dlatego na boisku wszystkie założenia były tak konsekwentnie realizowane.

W tym sezonie dwukrotnie przegrałyście z ekipą z Mysłowic, jednak w ostatnim meczu znacznie wyżej zawiesiłyście poprzeczkę. Czy kibice mogą traktować to jako dobry prognostyk przed kluczowym dwumeczem o utrzymanie?

– Przed nami ostatnie, najważniejsze mecze sezonu. Emocji na pewno nie zabraknie, mogę obiecać kibicom, że zostawimy na parkiecie wszystko to, co mamy najlepszego; zrobimy wszystko, żeby wygrać. Nieważne, kto stanie po drugiej stronie siatki – mamy swój jasno postawiony cel, do którego realizacji da dążymy.

* rozmawiał Maciej Szewczyk

 

źródło: spartawarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved