Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Siergiej Tietiuchin powróci do reprezentacji?

Siergiej Tietiuchin powróci do reprezentacji?

fot. archiwum

Siergiej Tietiuchin to bez wątpienia legenda rosyjskiej siatkówki. Urodzony w Uzbekistanie 38-letni siatkarz w weekend ponownie zachwycił świat, zdobywając tytuł MVP Final Four LM. Czy doświadczony przyjmujący pomoże Sbornej w zdobyciu mistrzostwa świata?

Wyczyn Tietiuchina nie mógł umknąć bez echa. Legendarny przyjmujący ciągle utrzymuje wysoką formę i w weekend wybrano go najlepszym zawodnikiem tej edycji Ligi Mistrzów. Co ciekawe, były reprezentant Sbornej tytuł ten zdobył dokładnie 20 lat temu, po wywalczeniu MVP mistrzostw Europy juniorów, które w 1994 roku rozgrywane były… w Ankarze.

Nie tylko znakomita gra weterana rosyjskiej siatkówki wywołała wiele spekulacji w mediach, ale również rzekomy powrót do kadry Rosji. Czterokrotny medalista olimpijski odszedł z reprezentacji po zdobyciu złotego medalu na igrzyskach w Londynie w 2012 roku. Warto dodać, że Tietiuchin nie ma w swoim dorobku złotego medalu mistrzostw świata i rosyjskie media spekulują, że doświadczony zawodnik mógłby pomóc swojej drużynie podczas tegorocznego mundialu, który rozegrany zostanie w Polsce. Na pytanie o powrót do Sbornej, Siergiej Tietiuchin odparł: – Być może wrócę do kadry, ale prawdopodobnie nie.

Jak to możliwe, że w wieku 38 lat zawodnik zachowuje tak znakomitą formę? – Mamy świetny zespół, który łączy ten sam cel. Nasza siła tkwi w tym, że jesteśmy jednością. To dodaje energii i mocy. Trener Giennadij Szypulin jest do tego naszym motywatorem, dlatego nigdy nie mogę grać na „pół gwizdka” w Biełogorie. Dla mnie istnieje zawsze tylko chęć zwycięstwa – zakończył Tietiuchin.źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved