Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Rozlosowano grupy turnieju finałowego MPJ

Rozlosowano grupy turnieju finałowego MPJ

fot. archiwum

W siedzibie PZPS-u odbyło się losowanie grup turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów, który odbędzie się w dniach 2-6 kwietnia w Bydgoszczy. Osiem najlepszych drużyn juniorskich podzielono na dwie grupy.

– Jest mi trudno ocenić naszych grupowych rywali w finałach mistrzostw Polski juniorów – mówi trener AKS-u V LO Resovii Rzeszów, Jacek Podpora. – Żadnego z nich w tym sezonie nie widziałem. Jednak są to kluby od lat zajmujące mocne miejsca w naszej młodzieżowej siatkówce. Będziemy grali, koncentrując się na kolejnym przeciwniku. O mistrzostwie Polski zaczniemy myśleć przed ewentualnym finałem.

Jacek Podpora podkreślił, że jego zespół jest uważany przez wielu ekspertów za głównego kandydata do złotego medalu. – Zdajemy sobie z tego sprawę i jest to dla nas pewnego rodzaju obciążenie, z którym postaramy się poradzić – dodał rzeszowski szkoleniowiec.

Ekipa z Rzeszowa oparta jest na uczniach V Liceum Ogólnokształcącego. Aleksander Śliwka i Marcin Komenda uczą się w SMS-ie PZPS Spale. Za AKS-em V LO Resovią przemawia historia. Jest to piąty start tego zespołu w finałowym turnieju. Przed rokiem w Leżajsku drużyna wywalczyła drugie miejsce, przegrywając w finale z Exactem Systems Norwidem Częstochowa.



W Bydgoszczy zabraknie złotego medalisty z ubiegłego sezonu. Nie będzie też trzeciej drużyny – KS-u Metro Warszawa. W ich miejsce weszli BKS Chemik Bydgoszcz oraz Trefl Gdańsk SA. Pozostali grali w MPJ 2013 w Leżajsku. – Świadczyłoby to, że praca w klubach jest poukładana. Faworytami mistrzostw będą zespoły z Rzeszowa i Bełchatowa, które w swoich składach mają w sumie bodaj z dziesięciu kadrowiczów. Uważam, że obie grupy są wyrównane – powiedział trener UKS-u Tempo-25 Olsztyn, Czesław Kolpy.

Podział na grupy MPJ 2014

Grupa A:
1. AKS Resovia Rzeszów
2. TS Volley Rybnik
3. Jastrzębski Węgiel
4. AZS UWM Olsztyn

Grupa B:
1. Trefl Gdańsk
2. EKS Skra Bełchatów
3. Tempo 25 Olsztyn
4. BKS Chemik Bydgoszcz

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved