Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: Mamy nadzieję, że odbudujemy formę

Rafał Buszek: Mamy nadzieję, że odbudujemy formę

fot. Izabela Kornas

- Chcieliśmy pokazać się z dobrej strony - o niedzielnym meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle mówił Rafał Buszek. - Jeszcze dużo grania przed nami i rywalizacja o piąte miejsce, które gwarantuje udział w europejskich pucharach - dodał zawodnik.

Do niedzieli hala Urania była dla zespołu z Kędzierzyna-Koźla twierdzą nie do zdobycia. Nie wygrał w niej od grudnia 2010 roku. Szkoda, że ta passa się skończyła…

Rafał Buszek:Chcieliśmy pokazać się z dobrej strony, ponieważ w ostatnim czasie rozegraliśmy z ZAKSĄ dużo meczów [pięć tylko w marcu – przyp. red.], a nie wygraliśmy żadnego. Nie zdołaliśmy w nich ugrać nawet seta. Dlatego te dwie wygrane w niedzielę – choć to wciąż mało – to jednak cieszą.

Mecz od początku był wyrównany, ale potem wasza gra się rozsypała. Tak przynajmniej wyglądało to z boku boiska.Od początku tie-breaka siatkarze z Kędzierzyna grali od nas lepiej. Szybko uzyskali bezpieczną przewagę i mogli kontrolować sytuację do samego końca. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć im powodzenia. W Pucharze Polski udowodnili, że mogą wygrywać z każdym zespołem i będą liczyć się w walce o mistrzostwo kraju.

Jeżeli chodzi o sędziów, to i oni nie ustrzegli się błędów. W ostatnim secie podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji…

Mecz sam w sobie był bardzo trudny. W dodatku te kontrowersje nie pomagały, a potem, kiedy w ostatnim secie gra się nam nie układała, to wszystko się skumulowało. Taki jest jednak sport i błędy sędziowskie są sprawą normalną. Każdy jest człowiekiem i ma prawo się pomylić.

AZS żegna się z grą o najwyższe laury, ale wciąż macie o co walczyć…

Właśnie. Jeszcze dużo grania przed nami i rywalizacja o piąte miejsce (pierwszy mecz z Effectorem w Kielcach 5 kwietnia – przyp. red.), które gwarantuje udział w europejskich pucharach. Mamy nadzieję, że odbudujemy formę na końcówkę sezonu.

* rozmawiał Bartłomiej Szypowski
więcej na sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved