Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nicolás Uriarte: Możemy oczekiwać bardzo wyrównanych meczów

Nicolás Uriarte: Możemy oczekiwać bardzo wyrównanych meczów

fot. Joanna Skólimowska

Trzecim zespołem, który awansował do czołowej czwórki, jest PGE Skra. Bełchatowianie w 3. meczu pokonali stołeczny AZS 3:1. - Do tych spotkań musimy przystąpić w pełni skoncentrowani i wykorzystać swoje szanse - mówi przed półfinałami Nicolás Uriarte.

W półfinale zmierzycie się z brązowym medalistą Ligi Mistrzów, Jastrzębskim Węglem. Jak pana zdaniem będą wyglądały te spotkania?

Nicolás Uriarte: – Z pewnością będą to bardzo trudne spotkania. W rundzie zasadniczej raz z nimi przegraliśmy w tie-breaku, więc moim zdaniem możemy oczekiwać bardzo wyrównanych meczów. Jastrzębski Węgiel ma dobrych zawodników, jest na fali, gra dobrą siatkówkę. Wiemy, że aby myśleć o wygranej z nimi, musimy zagrać najlepiej, jak potrafimy. Oczywiście wierzę w nasze zwycięstwo, ale nie będą to jednostronne mecze. Zadecydują niuanse. Do tych spotkań musimy przystąpić w pełni skoncentrowani i wykorzystać swoje szanse. Przez najbliższy tydzień będziemy trenować i przygotowywać się do półfinałów.

Co pana zdaniem jest najsilniejszym punktem jastrzębskiego zespołu?Jastrzębski Węgiel jest bardzo dobrą drużyną. Zawodnicy stanowią jedność, grają zespołowo. Przede wszystkim mają bardzo inteligentnego rozgrywającego, który świetnie rozumie się ze środkowymi. Grają także dobrze skrzydłami. Wszystko zaczyna się od mocnej zagrywki i odrzucenia przeciwnika od siatki, aby nie mógł grać swojej gry. Naprawdę trudno znaleźć w ich grze słabe punkty.

Czym zatem PGE Skra Bełchatów może się im przeciwstawić?

Myślę, że musimy zachować dobry poziom ataku, tak jak zdarzało się nam to już w tym sezonie. Ponadto musimy grać dobrze na zagrywce, aby umożliwić sobie grę blokiem i odpowiednie ustawienie w obronie. Nie zawsze da się perfekcyjnie przyjmować, ale kiedy utrzymamy skuteczność w ataku, powinniśmy sobie poradzić.

Podczas Enea Cup 2014 Finału Pucharu Polski w Zielonej Górze był obecny nowy trener reprezentacji Argentyny Julio Velasco. Czy miał pan okazję z nim porozmawiać o przyszłym sezonie reprezentacyjnym?

Julio Velasco jest wielką osobowością, znaczącą postacią w świecie siatkówki. Nie rozmawialiśmy wiele o sprawach kadry. W Zielonej Górze byłem bardziej skupiony na grze o finał Pucharu Polski i bieżących sprawach klubu. Myślę, że jeszcze będzie okazja, aby rozmawiać o sezonie reprezentacyjnym, który jest blisko i cieszę się na grę w drużynie narodowej. Czuję się podekscytowany, ale teraz naprawdę myślę o tych najbliższych meczach, jakie przed nami, o półfinałach z Jastrzębskim Węglem.

Rozmawiała: Dorota Szturm de Hirszfeld

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved