Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Kubiak: Dlaczego tylko ci inni są super?

Michał Kubiak: Dlaczego tylko ci inni są super?

fot. Joanna Skólimowska

- Ten medal znaczy dla mnie bardzo dużo, to takie docenienie tego, że codziennie zasuwam w hali czy siłowni. To nagroda za setki treningów, wyrzeczeń i poświęceń - mówi o sukcesie w LM, na łamach Przeglądu Sportowego, Michał Kubiak.

Jastrzębianie w ubiegły weekend sięgnęli po brązowy medal LM, pokonując w „małym finale” rosyjski Zenit Kazań. – Przed przyjazdem do Ankary powiedziałem, że jedno zwycięstwo w tym turnieju biorę w ciemno. Udało się, mamy brąz i jesteśmy zadowoleni. Ten medal znaczy dla mnie bardzo dużo, to takie docenienie tego, że codziennie zasuwam w hali czy siłowni. To nagroda za setki treningów, wyrzeczeń i poświęceń – podkreśla przyjmujący. Kubiak głośno wyraził swoje niezadowolenie po półfinałowym spotkaniu z Halkbankiem Ankara. Podopieczni Lorenzo Bernardiego zagrali słaby mecz i gładko ulegli rywalom. – Wkurzyłem się o nasze podejście do tego półfinału. Źle go zaczęliśmy, źle go zagraliśmy. Nie ma sensu wracać już do tego, co wydarzyło się w sobotę, bo mamy brązowe medale. Cieszmy się nimi, bo one naprawdę coś znaczą – tłumaczy reprezentant Polski.

Zawodnik jastrzębskiego klubu twierdzi, że do pojedynku o brązowy medal jego zespół podszedł z dużym spokojem. – Do meczu o trzecie miejsce wyszliśmy z większym luzem i dlatego go wygraliśmy. Satysfakcja jest nie tylko dlatego, że pokonaliśmy gwiazdy światowego formatu – w niedzielę byliśmy od nich po prostu lepsi – mówi 26-latek, który skupia się już na PlusLidze. – Na pewno teraz będzie trudno nam wrócić do ligowej rzeczywistości, lecz nie ma miejsca na żadne odpuszczanie. Wracamy i walczymy o mistrzostwo Polski – deklaruje.

W mediach zwycięstwo z Zenitem Kazań okrzyknięto dużą niespodzianką ze względu na to, że w rosyjskiej ekipie występuje wiele gwiazd światowego formatu na czele z Maksimem Michajłowem, Nikolą Grbiciem czy Mattem Andersonem. – Dlaczego tylko ci inni są super? My to niby kto? Wygraliśmy z nimi. Mam takie wrażenie, że dookoła wszyscy patrzą na gości z innych zespołów Final Four, a my z Jastrzębia tylko stoimy koło najlepszych siatkarzy w Europie. Ale skoro pokonaliśmy Zenit, to może wypadałoby i nam oddać, że jesteśmy w tym gronie, co? – kończy pytaniem retorycznym Michał Kubiak.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved