Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Piątek: Siatkarki Impelu okazały się dojrzalsze

Magdalena Piątek: Siatkarki Impelu okazały się dojrzalsze

fot. mksmuszynianka.com

Siatkarki z Muszyny pozwoliły Impelowi zdominować rywalizację ćwierćfinałową ORLEN Ligi i odpadły z walki o medale po trzech rozegranych meczach. - Niby była szansa, niby cały czas mogłyśmy z nimi wygrać, ale... - mówi Magdalena Piątek.

Czego zabrakło w tej rywalizacji?

Magdalena Piątek:We Wrocławiu szłyśmy łeb w łeb. O wszystkim przesądziły nieszczęsne końcówki. Siatkarki Impelu okazały się dojrzalsze, potrafiły zachować zimną krew i wygrały. Na naszym parkiecie niby była szansa, niby cały czas mogłyśmy z nimi wygrać, ale tak naprawdę czułyśmy, że to one mają ten mecz pod kontrolą. Źle rozpoczynałyśmy sety, potem musiałyśmy gonić wynik i niestety, nie udało się.

Bardziej szkoda tych porażek we Wrocławiu czy przed własną publicznością?Zdecydowanie we Wrocławiu, bo inaczej wraca się do domu, wiedząc, że ma się chociaż jedno zwycięstwo. Trochę podcięło nam to skrzydła. I ostatecznie to Impel okazał się lepszy.

W niedzielnym spotkaniu zdobyła pani 12 punktów. Jest pani zadowolona?

Cieszę się przede wszystkim z tego, że poprawiłam skuteczność, która wyniosła ponad 40 proc. Marinie [Cvetanović – przyp. red.] nie szło, weszłam i dość dużo tych punktów udało się zdobyć. Ogólnie jestem zadowolona ze swojej gry. Z wyniku nie.

Po meczu padły ostre słowa?

Po meczu nie, ale po drugim secie tak. Powiedziałyśmy sobie: „Dziewczyny, weźmy się w garść, bo nie jesteśmy dziewczynkami do bicia”, ale na niewiele się to zdało, bo i trzeciego seta przegrałyśmy. Na parkiet weszła Gabrysia Jasińska i wzięła na siebie cały ciężar gry. A wiadomo, że w takich momentach nie jest łatwo. Oddałyśmy serce na parkiecie, ale to nie wystarczyło. Po meczu było spokojnie.

Rozmawiał: Łukasz Szpyrka, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved