Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Jastrzębski Węgiel stara się o „dziką kartę”

KMŚ: Jastrzębski Węgiel stara się o „dziką kartę”

fot. archiwum

W Jastrzębiu-Zdroju nie zwalniają tempa, dwa dni temu jastrzębianie wywalczyli brąz Ligi Mistrzów, a już w ambitnych planach zespołu ze Śląska pojawia się kolejny cel. Jastrzębski Węgiel zamierza powalczyć o przyznanie "dzikiej karty" na KMŚ.

W dniach od 5 do 10 maja tego roku w brazylijskim mieście Belo Horizonte odbędą się Klubowe Mistrzostwa Świata, w których weźmie udział osiem najlepszych siatkarskich drużyn klubowych. Triumf Biełogorie Biełgorod w Lidze Mistrzów zapewnił siatkarzom mistrza Rosji przepustkę do gry w Klubowych Mistrzostwach Świata. Wcześniej grę w czempionacie zagwarantowały sobie gospodarz i zwycięzca Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej Sada Cruzeiro oraz UPCN San Jose. Stawkę uczestników majowego turnieju uzupełnią mistrz Azji, mistrz Afryki, zespół reprezentujący strefę NORCEA oraz dwie drużyny, którym przyznana zostanie tzw. „dzika karta”.

Światowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) wraz z organizatorami ma zamiar przyznać dwie „dzikie karty” na ten turniej. Jak informuje oficjalna strona klubowa trzeciej drużyny Europy, Jastrzębski Węgiel chce powalczyć o jedną z nich. – Jako klub jesteśmy wdzięczni Prezesowi Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Panu Mirosławowi Przedpełskiemu za interwencję w tej sprawie. Dzisiaj krajowa federacja wysłała do władz światowej siatkówki oficjalne pismo w tej kwestii. Uważamy, że jako 3. zespół na Starym Kontynencie w pełni zasłużyliśmy na uczestnictwo w imprezie tej rangi. Ze swojej strony możemy zagwarantować bardzo dobre przygotowanie do tych zawodów i wysoki poziom sportowy – czytamy na www.jastrzebskiwegiel.pl.

Polskie zespoły, mimo że nie wygrały KMŚ, każdorazowo uczestnicząc w rozgrywkach prezentowały się dobrze. Skra Bełchatów dwukrotnie zdobyła srebrny medal (w latach 2009-2010) i raz brązowy (2012). Także Jastrzębski Węgiel miał już okazję zaprezentować się na parkietach Klubowych Mistrzostw Świata, w 2011 roku jastrzębianie uplasowali się na drugim stopniu podium, uznając wyższość tylko włoskiego Trentino. W ubiegłym roku, po raz pierwszy, w gronie uczestników KMŚ zabrakło polskiej ekipy.źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved