Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Nie pozwoliliśmy, żeby Skra nas lała

Jakub Bednaruk: Nie pozwoliliśmy, żeby Skra nas lała

fot. Cezary Makarewicz

- Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że przez ten cały play-off ani przez moment nie spuszczaliśmy głowy, nie pozwoliliśmy, żeby nas Skra lała - powiedział po wczorajszym meczu Jakub Bednaruk, trener AZS-u Politechniki Warszawskiej.

Skra do wygranej nad AZS-em Politechniką Warszawską potrzebowała czterech setów. Łatwo nie było, ale bełchatowianie wygrali trzeci mecz i zapewnili sobie awans do półfinału i bezpośrednią walkę o medale. Radości z tego powodu nie kryli przedstawiciele drużyny z województwa łódzkiego. – Oczywiście cieszymy się ze zwycięstwa, jest ono dla nas bardzo cenne. Cieszymy się też, że publiczność mimo takiej pory dopisała. Na pewno momentami mecz mógł się podobać i teraz będziemy czekali na kolejną fazę play-off – powiedział Mariusz Wlazły, kapitan Skry.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej, z awansu do półfinału, bo w zeszłym sezonie nie udało nam się do tych półfinałów awansować – zaczął swoją wypowiedź Miguel FalascaOgólnie zagraliśmy dobry mecz, w ataku, w obronie, momentami też na zagrywce. Rywal zastosował tę samą taktykę co w poprzednim meczu, starał się cały czas wydrzeć na nas presję zagrywką – opisywał przebieg spotkania trener bełchatowskiej drużyny – W trzecim secie spadł nam poziom koncentracji i to nie wystarczyło na wygraną przy takiej presji zagrywką, dobrych wyborach w ataku rywala, który grał o wiele lepiej niż w fazie zasadniczej. Było bardzo trudno, gdy nieco obniżyliśmy nasz poziom gry. Kiedy jednak go trzymaliśmy, to byliśmy lepszą drużyną i potrafiliśmy wygrać – nie krył zadowolenia szkoleniowiec.

Warszawianie mimo porażki też byli zadowoleni po meczu, gdyż w całej rywalizacji ze Skrą pokazali niezłą siatkówkę, a zwłaszcza w tym ostatnim, trzecim spotkaniu. – Wydaje mi się, że zagraliśmy w miarę niezłe spotkanie, próbowaliśmy postawić się Skrze jak tylko możemy, niestety w decydujących momentach rywal pokazał, że jest zespołem lepszym, zasłużenie wygrał ten mecz – przyznał Maciej Pawliński, kapitan akademików.Jakub Bednaruk z kolei pochwalił swoich podopiecznych za postawę i za to, co pokazali w przeciągu trzech spotkań z rywalem z Bełchatowa. – W tym play-off wygraliśmy tylko dwa sety, na pewno nie jest to dużo, Skra okazała się w sumie w całej rywalizacji lepszym zespołem, ale z drugiej strony bardzo mnie cieszy postawa zespołu, szczególnie po tych dwóch tygodniach dobrej pracy. Dzisiaj naprawdę wyglądaliśmy bardzo dobrze i uważam, że ten mecz zagraliśmy naprawdę na bardzo wysokim poziomie, na co nas było stać. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby wygrać ten mecz i przede wszystkim jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że przez ten cały play-off ani przez moment nie spuszczaliśmy głowy, nie pozwoliliśmy, żeby nas Skra lała. Zwyczajnie stanęliśmy, opuściliśmy gardę i wypuściliśmy cios za cios. Więcej ciosów my zebraliśmy, były one mocniejsze, ale w perspektywie całego play-off zrobiliśmy wszystko, stanęliśmy jak mężczyźni do tej walki, ale się nie udało. Trudno, trzeba podtrzymać tylko formę fizyczną w jakiej teraz jesteśmy i będziemy teraz walczyć o piąte miejsce, bardzo chcemy je zdobyć – zapowiedział trener AZS-u Politechniki Warszawskiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved