Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: UKS Tęcza Sędziszów Młp. najlepszy na Podkarpaciu

III liga: UKS Tęcza Sędziszów Młp. najlepszy na Podkarpaciu

fot. archiwum

Siatkarze UKS-u Tęczy Sędziszów Młp. okazali się najlepsi w dwóch turniejach finałowych III ligi podkarpackiej. Zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim sprawiło, że sędziszowianie zorganizują turniej półfinałowy o awans do II ligi.

Sędziszowska ekipa to beniaminek III ligi. Przed sezonem do zespołu dołączyło kilku zawodników z II-ligową przeszłością, ale w klubie nie myślano o takim sukcesie. Celem była pierwsza czwórka. Okazało się, że zadanie zrealizowano z nawiązką, ale apetyty rosną w miarę jedzenia.

Na Podkarpaciu już od kilku sezonów losy mistrzostwa III ligi rozstrzygane są w dwóch turniejach finałowych, organizowanych przez najlepszą i drugą drużynę po rundzie zasadniczej, a udział w nich ma zapewniona czołowa czwórka ligi. Fazę zasadniczą bez większych problemów wygrała Lubcza Racławówka, plasując się przed Głogovią Głogów Młp., Tęczą Sędziszów Młp. oraz Neobusem Niebylec. Pierwszy turniej finałowy III ligi zorganizowała w dniach 7-9 marca druga ekipa rozgrywek – Głogovia Głogów Młp. Po ciężkich bojach najlepsza okazała się sędziszowska Tęcza, która objęła prowadzenie w tabeli. Drugi i ostatni turniej odbył się na terenie Lubczy Racławówka w ubiegły weekend. Pojedynki potoczyły się tak, że losy mistrzostwa rozstrzygały się w ostatnim spotkaniu pomiędzy gospodarzem a Tęczą Sędziszów. Dowolne zwycięstwo którejś z ekip dawało pierwsze miejsce w III lidze na Podkarpaciu. Porażka oznaczała spadek na trzecią pozycję. Ostatecznie po ponad 2 godzinach walki lepsi okazali się sędziszowianie, którzy na oczach prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Siatkowej, Wiesława Radomskiego, stoczyli pasjonujący, pięciosetowy bój z miejscowymi. – To była siatkówka na wysokim poziomie, ale ktoś musiał przegrać – mówił po meczu trener przyjezdnych, Piotr Wiktor. – Zawodnicy stworzyli piękne widowisko, prezes Radomski był zachwycony poziomem – dodawali włodarze ekipy z Racławówki.

Zwycięstwo w III lidze sprawiło, że sędziszowska ekipa będzie organizatorem turnieju półfinałowego o awans do II ligi w dniach 11-13 kwietnia, jednak termin może jeszcze ulec zmianie, ze względu na rozgrywane w tym samym czasie półfinały Akademickich Mistrzostw Polski. – To wielkie wydarzenie dla naszego miasta. Mamy wspaniałą halę i kibiców. Mam nadzieję, że to będzie udany turniej, również pod względem sportowym. Tak się składa, że w tym roku obchodzimy dziesięciolecie naszego klubu. Jest to najlepsza niespodzianka, zawodnicy wykonali kawał dobrej roboty – stwierdził Marek Flis, prezes sędziszowskiego klubu, z którym jest związany od początku jego istnienia. – Bardzo liczymy na wsparcie sponsorów oraz miasta – dodał Flis.W turnieju półfinałowym o awans do II ligi, oprócz gospodarzy, udział wezmą też ekipy: UKS Mickiewicz Kluczbork (drugi zespół III ligi opolskiej), Grunwald Chełmek (drugi zespół III ligi małopolskiej) oraz najgroźniejszy i zarazem najbardziej utytułowany rywal – Płomień Sosnowiec (pierwszy zespół III ligi śląskiej). Warto dodać, że sosnowiczanie to mistrzowie Polski z 1996 roku, a także dwukrotni zdobywcy Pucharu Polski (2003, 2004). Gra ekipy z Zagłębia opiera się na utytułowanym Bartłomieju Soroce oraz rozgrywającym – Mariuszu Sygule. Takiego zespołu w Sędziszowie Małopolskim jeszcze nie było. Miło nam będzie gościć Płomień Sosnowiec w naszym mieście, ale łatwo skóry nie sprzedamy i będziemy walczyć w każdym meczu o każdą piłkę – przyznał trener Wiktor.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved