Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Rzeszowianki wróciły do gry o finał

I liga K: Rzeszowianki wróciły do gry o finał

Podopieczne Dominika Stanisławczyka, aby awansować do finału I ligi, potrzebowały już tylko seta. Wówczas na boisku pojawiły się Magda Jagodzińska oraz Adrianna Szady, które odmieniły grę rzeszowianek. Developres zremisował, a następnie wygrał tie-break.

Siatkarki z Krosna przystąpiły do meczu z Developresem Rzeszów mocno podbudowane wczorajszym zwycięstwem. Wynik niemal przez całą pierwszą partię oscylował w granicach remisu, a na prowadzeniu był raz jeden, raz drugi zespół. W decydującej fazie seta inicjatywę przejęły podopieczne Dominika Stanisławczyka, wygrywając 25:22. Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczął beniaminek z Rzeszowa. Karolina Filipowicz i spółka zagrały konsekwentnie i przede wszystkim skuteczniej. Dzięki temu Developres powoli zaczął odskakiwać drużynie Karpat. Ekipa Marcina Wojtowicza wyszła na 19:13 i wówczas wróciły demony z wczorajszego spotkania, w którym przyjezdne w mgnieniu oka roztrwoniły dziesięciopunktową przewagę. Krośnianki bardzo dobrze spisywały się w bloku i w obronie, a piłki kierowane do Iwony Grzegorczyk sprawiały, że przewaga gości topniała z każdą akcją. Trener Wojtowicz próbował pobudzić jeszcze swoje podopieczne, ale Karpaty, nabierając wiatru w żagle, ze stanu 18:22 wyszły na 23:22, wygrywając rzutem na taśmę 25:23.

Marcin Wojtowicz po zmianie stron postawił wszystko na jedną kartę. W wyjściowym składzie pojawiły się Barbara Adamska, Adrianna Szady oraz wybrana później MVP zawodów, Magda Jagodzińska. Szybko okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Trio wsparte Magdaleną Olszówką błyskawicznie wypracowało sześciopunktową przewagę. Przy stanie 18:12 po drugiej stronie siatki przebudziła się Grzegorczyk. Atakująca gospodarzy zmniejszyła straty do stanu 14:18, ale rzeszowianki nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa, zwyciężając 25:19. Set czwarty to dominacja przyjezdnych od pierwszej do ostatniej piłki. Siatkarki Dominika Stanisławczyka nie miały w tej partii zbyt wiele do powiedzenia, oddając ją bez walki do 11.

Ekipa Marcina Wojtowicza szybko wyciągnęła wnioski z wczorajszej lekcji, jaką był przegrany tie-break. Tym razem rzeszowianki zagrały konsekwentniej, wychodząc na początku na 5:1. Przy zmianie stron przyjezdne miały pięć punktów zaliczki, a na siatce nie do zatrzymania była Jagodzińska. Developres wygrał 15:7 i o tym, kto w wielkim finale zmierzy się AZS-em WSBiP KSZO Ostrowiec Św., przesądzi piąty mecz, który rozegrany zostanie w Rzeszowie.

MVP spotkania: Magda Jagodzińska

PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno – KS Developres Rzeszów 2:3
(25:22, 25:23, 19:25, 11:25, 7:15)

stan rywalizacji 2:2