Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michal Masný: Półfinał trochę nas przerósł mentalnie

Michal Masný: Półfinał trochę nas przerósł mentalnie

fot. Joanna Skólimowska

Jeśli wierzyć słowom, że srebra się nie wygrywa, ale przegrywa złoto, drużyna Jastrzębskiego Węgla miała dzisiaj więcej powodów do radości niż Halkbank Ankara, który przegrał finałowy mecz. - Mimo wszystko wolałbym to srebro - mówił Lorenzo Bernardi.

Mimo wszystko wolałbym to srebro – śmiał się trener jastrzębian, Lorenzo Bernardi. Cały turniej finałowy oceniam bardzo pozytywnie. Przyjechaliśmy tutaj, aby zagrać dobrą siatkówkę i kontynuować nasze marzenia o zwycięstwach. Ten brąz smakuje dla naszego zespołu jak złoto. W ten weekend zagraliśmy przeciwko bardzo trudnym zespołom europejskim, które prezentują siatkówkę na światowym poziomie. Jutro rano wracamy do Polski i będziemy kontynuować nasze przygotowania do najważniejszych meczów ligowych. Wielkiego świętowania nie będzie, bo sezon jeszcze się nie skończył, a my wciąż mamy dużo do wygrania.

Michal Masný na długo po meczu nie mógł uwierzyć w to, co tak naprawdę się stało. – Trudno opisać to, jak się obecnie czuję. To, że w ogóle mogliśmy zagrać w Final Four jest dla całego naszego zespołu niesamowite. Dopiero powoli dociera do mnie to, że mam brązowy medal na szyi. Musi minąć kilka dni, zanim zrozumiem, co tak naprawdę się wydarzyło. Półfinał trochę nas przerósł mentalnie. Teraz nie ma to jednak znaczenia. Chcieliśmy zdobyć medal i to nam się udało. Wczoraj spotkaliśmy się z trenerem wieczorem, ale przygotowania do spotkania przeciwko Zenitowi nie odbiegały od naszych standardowych praktyk. Chciałbym również podziękować wszystkim naszym kibicom za to, że przybyli w takiej liczbie, aby nas wspierać. Ich entuzjazm na pewno jeszcze bardziej nas podbudował do walki.

Matthew Anderson z Zenitu Kazań podsumował mecz w bardzo dosadnie, w krótki sposób. – Nie mamy większych powodów do radości. Jastrzębski zagrał bardzo dobrze, a my zagraliśmy bardzo źle. To bardzo proste. Ten turniej zupełnie nam nie wyszedł. Musimy wyciągnąć z niego wnioski i poprawić naszą grę, aby liczyć się w naszej lidze.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved