Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach: Zaczynamy kolejny etap

Krzysztof Stelmach: Zaczynamy kolejny etap

- Tie-break wybitnie pokazał, że na przestrzeni tych wszystkich meczów byliśmy zespołem lepszym - mówił po wygranej w Olsztynie trener ZAKSY, Sebastian Świderski. - Podjęliśmy rękawicę, ale nie daliśmy rady sportowo - dodał trener AZS-u, Krzysztof Stelmach.

Siatkarze ZAKSY wygrali trzeci mecz ćwierćfinałowy z AZS-em Olsztyn i awansowali do półfinału PlusLigi. –  Przyjechaliśmy do Olsztyna po zwycięstwo. Cieszymy się, że udało nam się ten mecz odwrócić, ponieważ było już 2:1 dla AZS-u. Gratuluję zespołowi. Teraz będziemy myśleli o półfinałach – mówił po spotkaniu Michał Ruciak, kapitan kędzierzynian. – Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo i cieszymy się z niego. Wiedzieliśmy, że od kilku sezonów ZAKSA nie wygrała w Olsztynie. Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to trudne spotkanie i wiedzieliśmy, że zagramy słabiej niż kilka dni temu w Pucharze Polski. Zawsze tak jest po dużym sukcesie, że przyjeżdża zespół, z którego ucieka ciśnienie i spada koncentracja. Tym bardziej, że wygraliśmy z Olsztynem czterokrotnie i to bez straty seta – stwierdził trener ZAKSY, Sebastian Świderski. AZS Olsztyn jest zespołem słabszym na kartce papieru, ale w drugim i trzecim secie pokazał nam, że trzeba z nim walczyć i samemu wygrać, a nie czekać na jego błędy. Cieszy fakt, że w czwartym secie wróciliśmy do gry, a w piątym zaprezentowaliśmy się z jak najlepszej strony. Tie-break wybitnie pokazał, że na przestrzeni tych wszystkich meczów byliśmy zespołem lepszym – dodał szkoleniowiec ZAKSY.

Dla olsztynian porażka oznacza koniec marzeń o medalach. Teraz AZS musi skupić się na meczach o miejsca 5-8. – Gratuluję ZAKSIE zwycięstwa w tym meczu i w całej rywalizacji oraz awansu do półfinału. Na przestrzeni tych trzech meczów była zespołem lepszym – przyznał kapitan AZS-u, Maciej Dobrowolski.Cieszę się, że w niedzielę zespół walczył, ponieważ szło nam ciężko. Wcześniej tego nie było. Przez cztery sety toczyliśmy wyrównaną walkę. Daliśmy z siebie tyle, ile potrafiliśmy, ale sportowo to było niewystarczające na tego przeciwnika. Życzę powodzenia w półfinałach. Będziemy walczyli o to, by obronić piąte miejsce zajmowane po rundzie zasadniczej – zapowiedział rozgrywający olsztynian.

Zaczynamy kolejny etap. Będziemy grali o mistrzostwo Polski tej drugiej czwórki. Będziemy chcieli pokazać, że jesteśmy drużyną mocną i utrzymać pozycję z rundy zasadniczej. Wszystkimi siłami będziemy dążyli do tego, żeby utrzymać to piąte miejsce i to jest teraz naszym celem. Ten mecz był nam potrzebny. Ostatnie mecze z ZAKSĄ to było lanie z każdej strony. Teraz podjęliśmy rękawicę i tak jak to Maciej zaznaczył, nie daliśmy rady sportowo – zauważył trener AZS-u Olsztyn, Krzysztof Stelmach.

źródło: indykpolazs.pl