Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Wrocławianki nie dały szans rywalkom

ORLEN Liga: Wrocławianki nie dały szans rywalkom

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Impelu Wrocław odniosły pewne zwycięstwo w meczu ćwierćfinałowym. Podopieczne trenera Tore Aleksandersena potrzebowały tylko trzech setów, by wygrać i awansować do półfinału ORLEN Ligi, w którym zmierzą się z sopociankami.

Siatkarki z Muszyny rozpoczęły spotkanie od serii błędów i już po kilku akcjach trener Bogdan Serwiński zmuszony był poprosić o pierwszy czas (1:5). Po powrocie na bosko jego podopieczne nieznacznie zmniejszyły straty (3:6 po ataku Sylwii Wojcieskiej). Szybko jednak pozwoliły rywalkom na ponowne zbudowanie przewagi. Liczne błędy gospodyń sprawiły, że zawodniczki z Wrocławia pewnie zwiększały przewagę. Po autowym ataku Karoliny Różckiej podopieczne trenera Tore Aleksandersena prowadziły 14:5. W kolejnych akcjach ta sama zawodniczka popisała się już lepszą skutecznością, dzięki czemu muszynianki zmniejszyły stratę do sześciu oczek (9:15). Rywalki nie pozwoliły im jednak na kontynuowanie dobrej gry. Po udanym ataku i punktowej zagrywce Maren Brinker wrocławianki prowadziły już 20:10. Podopieczne trenera Serwińskiego po raz ostatni zerwały się do odrabiania strat i po serii punktów zdobytych przez Natalię Kurnikowską, punkowej zagrywce Gabrieli Jasińskiej oraz bloku Wojcieskiej zmniejszyły stratę (15:22). Końcówka należała już do przyjezdnych, które po bloku Agnieszki Kąkolewskiej na Magdalenie Piątek triumfowały 25:17.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się znakomicie dla wrocławianek, które przy zagrywkach Joanny Kaczor i skutecznych atakach Brinker wyszły na prowadzenie 7:0. W odróżnieniu od pierwszej partii, w drugiej odsłonie gospodynie szybko zaczęły odrabiać straty. Znakomicie w ataku radził sobie duet Różycka-Piątek, wspierany przez Aleksandrę Jagieło. Po udanym bloku Piątek na tablicy pojawił się remis 14:14. Przez krótki okres kibice mogli obserwować wyrównaną grę. W końcówce więcej zimniej krwi zachowały przyjezdne, które po ataku Brinker wyszły na prowadzenie 23:20. Tej przewagi nie oddały do końca partii, zwyciężając 25:22.

Przegrana w końcówce zmobilizowała siatkarki z Muszyny do dobrej gry w trzecim secie. Gdy Brinker nie poradziła sobie z przyjęciem zagrywki Piątek, gospodynie prowadziły 7:4. Drużyny na pierwszą przerwę techniczną schodziły jednak przy jednopunktowym prowadzeniu wrocławianek, które po atakach Kaczor szybko odrobiły straty. Po powrocie na boisko rozpoczęła się wyrównana walka i chwilę po drugiej przerwie technicznej, po punktowej zagrywce Wilson, siatkarki z Dolnego Śląska prowadziły 17:14. Gospodynie poprawiły jednak skuteczność w ataku i bloku, dzięki czemu po punktowym zbiciu Różyckiej prowadziły 20:19. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak rywalki, które w ostatnich dwóch akcjach zablokowały ataki Kurnikowskiej, tym samym wygrywając 25:22, a w całym meczu 3:0.MKS Muszyna – Impel Wrocław 0:3
(17:25, 22:25, 22:25)

Składy drużyn:
MKS Muszyna: Cvetanović, Różycka (12), Mazurek (1), Wojcieska (5), Jagieło (7), Plchotova (5), Maj (libero) oraz Piątek (13), Jasińska (3) i Kurnikowska (6)
Impel: Mroczkowska (6), Kąkolewska (3), Dirickx (7), Wilson (9), Brinker (16), Kaczor (15), Pyziołek (libero) oraz Medyńska i Dozier

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ORLEN Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved