Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zawisza mimo porażki kończy sezon na 5. miejscu

I liga K: Zawisza mimo porażki kończy sezon na 5. miejscu

MLKS Roltex Zawisza zajął 5. miejsce na zapleczu ORLEN Ligi w sezonie 2013/2014. Podopieczne Marka Mierzwińskiego przegrały w Murowanej Goślinie 1:3 z miejscowym KS-em, ale zaliczka z pierwszego meczu pozwoliła im wyjść zwycięsko z rywalizacji.

Goślinianki chcąc myśleć o zakończeniu sezonu na 5. miejscu, miały mecz z Zawiszą wygrać w trzech setach i to z wyraźną przewagą. Już po pierwszych akcjach widać było, że podopieczne Piotra Sobolewskiego ostatni mecz przed własną publicznością traktują bardzo poważnie. Miejscowe kontrolowały wydarzenia na boisku, ale beniaminek z Sulechowa nie zamierzał biernie przyglądać się poczynaniom rywalek. Ewa Kwiatkowska i spółka rzutem na taśmę doprowadziły do wyrównania i w końcowej fazie seta obie ekipy szły łeb w łeb. Przy stanie 24:24 dwie akcje wygrały gospodynie, zwyciężając 26:24.

Uskrzydlone wygraną Wielkopolanki ruszyły z dużym animuszem w drugiej odsłonie meczu. Goślinianki szybko narzuciły swój rytm, pewnie wygrywając 25:18. Egipskie ciemności zapanowały na początku trzeciej odsłony meczu. Awaria zasilania w hali wymusiła kilkuminutową przerwę, po której lepiej grać zaczęły sulechowianki. Ekipa trenera Sobolewskiego wyglądała tak, jakby nagle odcięto ją od prądu i w efekcie przegrywała już 10:20. Szkoleniowiec KS-u Murowana Goślina próbował rotować składem, ale dokonywane zmiany nie przyniosły zamierzonych efektów. Zawisza grał jak w transie, pewnie wygrywając 25:14.

W czwarty set lepiej wszedł zespół gości. Podopieczne Marka Mierzwińskiego wypracowały 4-, 5-punktową zaliczkę, kontrolując wydarzenia na boisku. Przy stanie 20:16 sulechowianki były już chyba myślami przy tie-breaku. Zawisza nagle stanął w miejscu, a jego przestój wykorzystały goślinianki, wyrównując stan rywalizacji do 20:20. Po walce punkt za punkt lepsze okazały się miejscowe, które wygrały partię 25:23 i mecz 3:1.

KS Murowana Goślina – MLKS Roltex Zawisza Sulechów 3:1
(26:24, 25:18, 14:25, 25:23)