Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Czy Muszynianka przedłuży konfrontację z Impelem?

ORLEN Liga: Czy Muszynianka przedłuży konfrontację z Impelem?

fot. archiwum

Siatkarki z Muszyny staną przed trudnym zadaniem, jakim będzie wygranie trzeciego spotkania play-off z Impelem Wrocław. "Mineralne" przegrały dwa pierwsze mecze w "Orbicie" i muszą wznieść się na wyżyny swoich możliwości, jeżeli chcą pozostać w grze.

Dobra postawa w końcówce sezonu zasadniczego oraz wygrany mecz w półfinale Pucharu Polski z MKS-em Dąbrowa Górnicza dawały nadzieje na dobry rezultat z Impelem. Podopieczne Bogdana Serwińskiego przegrały oba mecze w stosunku 0:3 i znalazły się pod ścianą. – Szczęśliwy stąd nie wyjeżdżam. Nie będę ukrywał, że przed przyjazdem tutaj liczyłem na coś więcej, jednak realia są takie, że przegrywany 0:2 i jesteśmy mocno przyparci do muru. Mam nadzieję, że się jednak od niego odbijemy i powalczymy w następnych spotkaniach – podsumował oba mecze trener Bogdan Serwiński. Drużyna znad Popradu musi poprawić swoją grę niemal we wszystkich elementach, które zawiodły w przegranych spotkaniach. Brązowe medalistki ubiegłego sezonu miały procentowo gorsze statystyki w ataku i w tym elemencie gry zagrały na poziomie 35% w pierwszym meczu oraz 29% w drugim, podczas gdy ich rywalki atakowały na poziomie 44 oraz 35%. Zawodniczki z Muszyny pomimo niekorzystnego rezultatu w fazie play-off są pełne nadziei na odwrócenie złej karty. – Niezrozumiałe jest dla mnie to, że w setach przegrywamy minimalnie, będąc tuż za przeciwnikiem, a mimo to żadnej partii nie udaje nam się rozstrzygnąć na naszą korzyść. Brakuje nam tej kropki nad i, żeby dobić rywalki i tym samym przypieczętować naszą dobrą grę na przestrzeni całego seta. Przeanalizujemy dokładnie te dwa spotkania we Wrocławiu i do trzeciego meczu u siebie podejdziemy z odpowiednimi wnioskami. Najważniejsze zdanie, z jakim stąd wyjeżdżamy – ta rywalizacja jeszcze się nie skończyła – powiedziała Sylwia Wojcieska.

Podopieczne Tore Aleksandersena po tym jak odpadły z Pucharu Challenge oraz Pucharu Polski, szybko wyciągnęły wnioski ze swojej słabszej dyspozycji i wygrały dwa ważne dla siebie spotkania z Muszynianką we własnej hali. – Forma naszego zespołu w stosunku do tego, co graliśmy trzy, cztery tygodnie temu, wyraźnie wzrosła. W pełni wykorzystaliśmy dwa tygodnie przerwy; kiedy inni grali, my ciężko trenowaliśmy i teraz korzystamy bezpośrednio z efektów tej pracy. Myślę, że najistotniejszą kwestią w naszej grze jest jej stabilizacja, czyli utrzymywanie wszystkich działań jednocześnie na dobrym lub bardzo dobrym poziomie – stwierdził drugi trener Impelu Marek Solarewicz. Pomimo że trzeciej drużynie sezonu zasadniczego brakuje już tylko jednej wygranej, to podchodzi ona do kolejnego meczu z szacunkiem i respektem do rywala. – Nasza rywalizacja z tym przeciwnikiem jeszcze się nie zakończyła. W niedzielę gramy z nim na wyjeździe. Spodziewam się trudnego spotkania, muszynianki będą grały u siebie, to też jest jakiś atut. Poza tym według mnie siatkarki z Muszyny wcale nie grały źle w tych pierwszych dwóch meczach – powiedziała Katarzyna Mroczkowska. Niewątpliwie atutem wrocławianek jest szeroki i wyrównany skład, w obu meczach na pozycji libero zagrała nominalna przyjmująca Bogumiła Pyziołek, która ze swojej roli wywiązała się bardzo dobrze. Można stwierdzić, że Impel Wrocław w obecnym sezonie ma patent na "mineralne" ponieważ w fazie zasadniczej pokonał je dwukrotnie 3:2 i 3:0, a zwycięstwa w play-off były odpowiednio trzecim i czwartym triumfem.

Czy ubiegłoroczne triumfatorki Pucharu CEV będą w stanie przeciwstawić się jutro swoim rywalkom i wygrają mecz numer trzy? Czy może wrocławianki postawią awansują do półfinału, gdzie na rywala czeka Trefl Sopot. O tym przekonamy się już jutro o godzinie 20.00. Faworytem tego spotkania według firmy Unibet jest drużyna z Dolnego Śląska, kurs za zwycięstwo Impelu wynosi 1,50:1. Natomiast wygrana Muszynianki wyceniona jest w stosunku 2,40:1.Zobacz również:
Kursy Unibet na najbliższe mecze siatkarskie

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved