Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Chemik Police dołączył do grona półfinalistów

ORLEN Liga: Chemik Police dołączył do grona półfinalistów

Siatkarki Chemika Police w Legionowie przypieczętowały awans do półfinału rozgrywek ORLEN Ligi. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego nie rozpoczęły co prawda meczu najlepiej, ale w miarę jego trwania ich przewaga była coraz większa.

Policzanki spotkanie w Legionowie rozpoczęły co prawda lepiej od rywalek, miały niewielką zaliczkę punktową, ale na przerwie technicznej to podopieczne trenera Macieja Kosmola prowadziły 8:6. Legionowianki grały bardzo odważnie w każdym elemencie, policzanki dodatkowo pomagały także błędami własnymi (12:8). Czteropunktową przewagę miejscowe utrzymały na przerwie technicznej. Gra policzanek nie wyglądała najlepiej, masę ich błędów własnych wykorzystały rywalki (19:14). Przerwy brane przez Giuseppe Cuccariniego oraz wejścia m.in. Agnieszki Bednarek-Kaszy, Lucie Muhlsteinovej czy Izabeli Kowalińskiej pozwoliły nieco podgonić wynik (18:20). Policzanki jednak nie wyeliminowały błędów własnych i w konsekwencji przegrywały już 18:23. Po ataku Bereniki Tomsi sędzia odgwizdał koniec tej części meczu.

Drugą część meczu policzanki rozpoczęły z dużym animuszem, od stanu 4:1, ale i gospodynie nie zwalniały tempa, wygrały dwie kolejne akcje. Wymiana ciosów trwała w najlepsze, ale na przerwie technicznej to przyjezdne po punktowym zagraniu Ognjenović były w lepszej sytuacji (8:6). Po powrocie na parkiet gra przez chwilę była wyrównana, ale kiedy oba zespoły przekroczyły granicę 10 punktów, siatkarki Chemika zaczęły „odjeżdżać”. Miejscowe popełniały błędy, policzanki z kolei były coraz skuteczniejsze i na przerwie technicznej numer dwa prowadziły już 16:12. Po niej wcale nie zwalniały tempa, z piłki na piłkę powiększając przewagę, bardzo skuteczne były obie środkowe, Katarzyna Mróz i Agnieszka Bednarek-Kasza (20:13, 21:14). Gospodynie starały się walczyć, minimalnie zmniejszyły nawet przewagę, ale po ataku z krótkiej siatkarki Chemika Police przypieczętowały wygraną w tym secie.

Na początku trzeciego seta niewielką przewagę wypracowały sobie gospodynie, ale dzięki dobrej grze w polu zagrywki Any Bjelicy przyjezdne doprowadziły do remisu. Kilka minut później siatkarki Chemika były już na prowadzeniu, kiedy to po raz kolejny zapunktowała rozgrywająca polickiej ekipy (8:6). Miejscowe po powrocie na boisko jeszcze przez chwilę dotrzymywały kroku rywalkom, ale dzięki dobrej zagrywce Anny Werblińskiej, czujności na siatce Katarzyny Mróz i koleżanek faworytki odskoczyły na 17:10. Policzanki grały zdecydowanie lepszą siatkówkę niż ich rywalki, grały pewnie w każdym elemencie i spokojnie utrzymywały swoje prowadzenie. (22:16). Seta zakończyły asem serwisowym.

Czwarta partia zaczęła się od dobrej zagrywki MVP meczu, Katarzyny Mróz (4:0), a do przerwy technicznej legionowianki zdołały zdobyć zaledwie dwa punkty. Rozpędzone podopieczne trenera Giuseppe Cuccariniego były wręcz bezlitosne dla swoich rywalek, które mimo najszczerszych chęci nie potrafiły znaleźć recepty na dobrze grające Mróz, Werblińską czy Glinkę-Mogentale (16:8). Trener Maciej Kosmol dokonywał zmian, ale nie przynosiło to żadnych rezultatów (20:9). Do końca meczu gospodynie zdobyły zaledwie dwa oczka, a udaną akcją swoją dobrą grę i dobrą postawę całego zespołu przypieczętowała Katarzyna Mróz (25:11). W półfinale rywalem policzanek będzie albo zespół z Dąbrowy Górniczej, albo z Bielska-Białej. Na razie 2:0 prowadzą dąbrowianki.

MVP meczu: Katarzyna Mróz

Legionovia Legionowo – Chemik Police 1:3
(25:19, 20:25, 16:25, 11:25)

Stan rywalizacji play-off: 3:0
awans: Chemik Police

Legionovia: Szymańska (12), Rakić (5), Wójcik (5), Tomsia (15), Bąk (2), Jóźwicka (2), Saad (libero) oraz Raonić (1), Rybaczewski (4), Barfield (3), Sołodkowicz (1) i Łukaszewska (1)
Chemik: Werblińska (14), Sobolska, Glinka-Mogentale (11), Bjelica (16), Mróz (16), Ognjenović (9), Sawicka (libero) oraz Bednarek-Kasza (8), Muhlsteinova, Kowalińska (1) i Raczyńska