Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rafał Gąsior: Na wnikliwą analizę przyjdzie czas po sezonie

Rafał Gąsior: Na wnikliwą analizę przyjdzie czas po sezonie

fot. Łukasz Krzywański

- Moim zdaniem najważniejszym czynnikiem, który będzie decydujący o zwycięstwie bądź porażce, jest mocna psychika. To trzy czwarte sukcesu - mówi trener Pałacu, Rafał Gąsior. Bydgoszczanki w sobotę rozpoczynają walkę o utrzymanie w ORLEN Lidze.

W rundzie zasadniczej bydgoszczanki wygrały zaledwie jedno spotkanie. Tak słabego sezonu nie notowaliśmy dotychczas w historii. Czy czuje pan się przegranym?

Rafał Gąsior: Odwrócę ten wywód. Tak młodego zespołu w historii – w podstawowym składzie grały cztery juniorki występującego w ekstraklasie zespołu – jeszcze nie było. Na wnikliwą analizę przyjdzie jeszcze czas po sezonie.

Ostatni mecz w rundzie zasadniczej ORLEN Ligi Pałac rozegrał 8 lutego. Jak drużyna trenowała przez ostatnie sześć tygodni? Czy porażka z zespołem Developresu Rzeszów w dwumeczu Pucharu Polski nie była dla pana przykrą niespodzianką?Odpadnięcie po rywalizacji z I-ligowym rywalem na pewno jest porażką i rozczarowaniem. Nie chcę jednak do tego wracać przed decydującymi meczami z Piłą. Przez ostatni miesiąc intensywnie trenowaliśmy.

Mało natomiast zagraliście sparingów.

Mieliśmy wspólny trening i mecz z Legionovią Legionowo, w którym ulegliśmy 1:3. Trudno było znaleźć silnych rywali, bo pozostałe zespoły grały w finale Pucharu Polski lub szykowały się do play-off, a I liga rozgrywała kolejki ligowe. Dlatego trzykrotnie postanowiliśmy zagrać mecze w ostatnim czasie z siatkarzami Chemika występującymi w Młodej Lidze.

Pierwszy mecz Pałac gra na wyjeździe w sobotę w Pile. Czy skład zespołu uzupełnią kontuzjowane Zuzanna Czyżnielewska (atakująca) i Małgorzata Skorupa (środkowa)?

Zuzanna może skakać już od kilku tygodni. Swoim podejściem do treningów mobilizuje nas wszystkich do pracy. Można ją za to podziwiać i szanować. Spokojnie będzie jednak wprowadzana po operacji barku i rekonwalescencji do gry. Być może nawet z ławki rezerwowych. Przed nami kilka tygodni ważnych meczów. Na pewno dostanie szanse. Zawodniczka na razie bardziej potrzebuje wsparcia niż rozliczania za wynik. Do zespołu wraca po długiej przerwie. W sprawie Małgorzaty Skorupy czekamy na decyzję lekarza dopuszczającą zawodniczkę do ćwiczeń skocznościowych.

Rozmawiał Dariusz Bloch – więcej w Expresie Bydgoskim

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved