Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Nafta i Pałac rozpoczynają walkę w play-out

ORLEN Liga: Nafta i Pałac rozpoczynają walkę w play-out

fot. archiwum

Dziewiąty zespół PGNiG Nafty Piła oraz dziesiąty Pałac Bydgoszcz w sobotę zainaugurują walkę w fazie play-out ORLEN Ligi. W rundzie zasadniczej w spotkaniach obu ekip padł remis - 1:1, ale to pilanki spisywały się w całym sezonie lepiej.

Przewaga pilanek nad ekipą Bydgoszczy po rundzie zasadniczej była znacząca i wynosiła 12 punktów. Tak naprawdę bydgoskie siatkarki wygrały w tym sezonie jedno spotkanie i stało się to właśnie w pojedynku z zespołem z Piły. Na początku sezonu Pałac pokonał PTPS w trzech odsłonach, a MVP tego starcia wybrana została Jana Sawoczkina. W drugim starciu to już pilanki były górą i nie dały urwać sobie choćby seta. To jednak Nafta też w przeciągu dwóch rund spisywała się lepiej i mało brakowało, a ekipa Wiesława Popika zagrałaby w play-off. W ostatnich kolejkach pilskie siatkarki zmierzyły się z czołówką ligi i nie zdołały wywalczyć punktów. – Pierwsza runda nam zupełnie nie wyszła. W drugiej części sezonu już się odnalazłyśmy, czerpaliśmy radość z gry i zwycięstw. Jednak chyba za późno zaczęłyśmy grać, bo tych dwóch punktów do play-off nam zabrakło – przyznała Strefie Siatkówki przyjmująca Nafty, Natalia Krawulska.

Obie drużyny zafundowały sobie różne sposoby przygotowania do tej decydującej fazy rozgrywek. W Bydgoszczy postawiono najpierw na mocny trening motoryczny, następnie zespół przeszedł na zagadnienia typowo techniczne, pracując w hali. Zespół z Piły z kolei postawił na przygotowanie typowo motoryczne, ale oprócz normalnych przygotowań pilanki rozegrały dwa spotkania sparingowe z ekipą Budowlanych Łódź i trzeba przyznać, że spisały się w nich całkiem nieźle. W pierwszym meczu podopieczne Wiesława Popika wygrały 3:1, w drugim pojedynku natomiast padł remis 2:2. Pilski zespół mógł dzięki temu sprawdzić wszystkie ustawienia, ale także choć trochę podtrzymać dyspozycję meczową.

Dłuższa przerwa między rundami pozwoliła dojść do siebie po urazach dwóm zawodniczkom Pałacu – Zuzannie Czyżnielewskiej i Małgorzacie Skorupie. Choć obie jeszcze nie są w pełni przygotowane do gry, to jednak sytuacja jest dużo lepsza niż wcześniej. Mimo że obie nie w całych pojedynkach będą mogły wesprzeć koleżanki z zespołu, to jednak, choć w niewielkim wymiarze, w razie potrzeby będą mogły pojawić się na boisku, zwłaszcza ta pierwsza. – Czeka nas niełatwe zadanie, jednak to właśnie z Piłą wygrałyśmy to jedno spotkanie w lidze. Jesteśmy zespołem ambitnym i pracowitym i jestem przekonana, że bardzo sumiennie przygotujemy się do tej najważniejszej części sezonu – powiedziała oficjalnemu serwisowi bydgoskiej drużyny Kinga Dybek.Pierwszy pojedynek play-out rozegrany zostanie w Pile, kolejne spotkanie tydzień później odbędzie się w Bydgoszczy, by na następne dwa starcia przenieść się znowu do hali Nafty. Rywalizacja play-out toczy się do czterech wygranych spotkań, więc może zakończyć się nawet po siedmiu meczach. Czy tak będzie? Czy może któraś z drużyn zakończy tę walkę minimalnym nakładem meczów? Pierwszy mecz już w sobotę, o godzinie 18:00.

Faworytem tego spotkania zdaniem firmy Unibet będzie drużyna gospodarzy – Nafta, której zwycięstwo wycenione jest na 1,08:1. Za wygraną gości można uzyskać ponad 5 razy więcej (kurs 6,50:1).

Zobacz również:
Kursy Unibet na najbliższe spotkania siatkarskie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved