Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kapitanowie i trenerzy przed Final Four Ligi Mistrzów

Kapitanowie i trenerzy przed Final Four Ligi Mistrzów

fot. archiwum

- W ten weekend w Ankarze spotykają się najlepsze europejskie drużyny prowadzone przez najlepszych szkoleniowców - przyznał na konferencji prasowej przed Final Four Ligi Mistrzów prezydent CEV, Andre Meyer. Wszystkie zespoły wierzą w końcowy sukces.

Na dzień przez rozpoczęciem finałowego turnieju Ligi Mistrzów, w Ankarze zwołana została specjalna konferencja prasowa z udziałem trenerów oraz kapitanów wszystkich uczestniczących zespołów. Głos zabrał również prezydent tureckiej federacji, prezydent CEV oraz prezydent Halkbanku Ankara. Wszyscy zgodnie przyznali, że w Ankarze spotykają się najlepsze obecnie zespoły Europy i poziom turnieju finałowego wydaje się być bardzo wysoki.

Prezydent Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej CEV André Meyer podkreślił, że liczba akredytowanych dziennikarzy, która przekroczyła 100, z całą pewnością świadczy o zainteresowaniu z jakim siatkówka wciąż spotyka się na międzynarodowej arenie. – W ten weekend w Ankarze spotykają się najlepsze europejskie drużyny prowadzone przez najlepszych szkoleniowców. Chciałbym w imieniu całej siatkarskiej rodziny życzyć kibicom, przedstawicielom mediów niezapomnianej atmosfery, a zawodnikom powodzenia w walce o sukces.

Prezydent tureckiej federacji nie krył swojego zadowolenia, mogąc powitać najlepsze europejskie drużyny w swoim kraju. – Halkbank a także inne rodzime zespoły sprawiają, że czujemy się dumni jako ludzie związani z siatkówką. Ich występy a przede wszystkim wyniki na międzynarodowej arenie pozwoliły nam otrzymać organizację tego turnieju. Zrobimy co tylko w naszej mocy, aby wszyscy wrócili do swoich krajów z jak najlepszymi wspomnieniami z Ankary.Przedstawiciele rosyjskiego Zenitu Kazań, trener Alekno oraz środkowy Wołkow w krótkim wystąpieniu zapewnili, że ich zespół pokaże jak najlepszą siatkówkę. – Bardzo się cieszymy, że dotarliśmy aż do finałowych rozgrywek. W półfinale zagramy przeciwko zespołowi, który znamy dość dobrze. Chcemy pokazać to co potrafimy i wierzymy, że wystarczy to do sukcesu – mówił Aleksander Wołkow.

Michał Łasko z Jastrzębskiego Węgla dodał, że poziom turnieju jest niezwykle wysoki i każdy zespół przyjechał tutaj po zwycięstwo. – Przegraliśmy z Halkbankiem Ankara w tym sezonie, ale zaakceptowaliśmy ten wynik, a co więcej – wróciliśmy tutaj, aby ten wynik zmienić. W podobnie pozytywnym tonie wypowiadał się trener jastrzębian, Lorenzo Bernardi.Mamy marzenie, które bardzo chcemy zrealizować. Tylko zespoły, które stawiają wysokie cele, są w stanie dążyć do ich spełnienia.

Czekałem na ten turniej z niecierpliwością – przyznał kapitan Halkbanku Ankara, Matej Kazijski.Bardzo się cieszę, że jesteśmy tu dzisiaj, w przededniu rozpoczęcia tej rywalizacji – dodał. Trener tureckiego zespołu Radostin Stojczew nie krył lekkiego zdenerwowania i presji, jako szkoleniowiec drużyny goszczącej turniej na własnym terenie. – Jestem zaszczycony ze względu na to, że mogę powitać wszystkich w Ankarze. Nie na trzeba nawet wspominać jak wielkie nazwiska siatkarskie przybyły do Turcji. Szypulin oraz Alekno posiadają w swoim dorobku tytuły olimpijskie. Bernardi co prawda nic jeszcze nie wygrał (śmiech), ale z tytułem siatkarza stulecia pewnie niedługo się to zmieni. Miejmy nadzieję, że nie tutaj.

Zmotywowany oraz pewny swojej siły był również sztab Biełgorodu. – Zrobiliśmy absolutnie wszystko co mogliśmy, aby jak najlepiej przygotować się do tego turnieju – mówił trener Gienadij Szypulin. Zespół jest gotowy do walki. Jedyne na co chciałbym zwrócić uwagę przy organizacji, to fakt, że każdy zespół mógł jedynie zgłosić 12 zawodników. Na tym poziomie turnieju sadzę, że ta liczba powinna wzrosnąć do 14.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved